امکان پرداخت الکترونیک کرایه در ۱۵ هزار تاکسی تهران تا آخر سال

0
Taxi POS Payment Systems
Taxi POS Payment Systems

معاون برنامه‌ ریزی و توسعه سازمان تاکسیرانی از برنامه نصب دستگاه‌های کارتخوان در تاکسی های شهر تهران خبر داد.
این طرح به منظور اجرایی کردن طرح پرداخت الکترونیک کرایه از هفته آینده بر روی ۱۰۰ تاکسی در مرحله اول و به صورت آزمایشی اجرا می شود.در فاز نخست این طرح،۱۵ هزار دستگاه تاکسی تا پایان سال جاری به کارتخوان مجهز خواهند شد.

وی افزود در ابتدای این طرح پرداخت الکترونیک در سه محور انقلاب- راه آهن، انقلاب – صادقیه و پیچ شمیران تجریش اجرا می شود. البته این اولین باری نیست که این طرح به مرحله اجرایی قدم می گذارد.
پیش از این نیز طرح پرداخت الکترونیک برای زمان یک ماه بر روی ۱۰۰ تاکسی که مبدا خطوط آنها از ایستگاه مترو صادقیه بود اجرا شد.اما به دلیل مشکلاتی که رخ داد،گسترده شدن طرح به تعویق افتاد و قرار شد که پس از رفع نواقص این طرح مجددا بر روی ۱۰۰ تاکسی دیگر به صورت آزمایشی اجرا شود.

رانندگان تاکسی برای نصب دستگاه‌های کارت خوان بر روی تاکسی‌ها هیچ گونه مبلغی را بر اساس تفاهم نامه‌ای که تاکسیرانی با بانک شهر بسته است پرداخت نمی کنند.هم چنین در این تفاهم نامه قیدشده است که در ازای خراب شدن و یا مفقود شدن دستگاه ۳۰ درصد از هزینه را مالک تاکسی پرداخت و مابقی را شرکت بیمه مورد نظر تقبل می کند.

در وهله نخست کارتهای شهروندی که بانک شهر آنها را در اختیار شهروندان قرار می دهد و چند منظوره نیز هستند برای این کار در نظر گرفته شده اند.این در حالی است که که امکان پرداخت الکترونیک کرایه در تاکسی ها با کارتهای مترو و اتوبوس نیز فراهم است.
با گسترش طرح،کارتهای بانکی دیگر نیز مطمئنا در این طرح قرار خواهند گرفت.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.