طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

حذف ویروس System Volume Information ویندوز ۱۰، ۸، ۷

0

حذف ویروس System Volume Information ویندوز ۱۰، ۸، ۷ : یکی از مشکلاتی که تقریبا تمام کاربران آن را برای یکبار هم تجربه می کنند وجود ویروس در ویندوز می باشد. گاهی حذف این ویروس ها در سیستم کار دشواری است و نیاز به طی کردن مراحل متعددی بوده تا بتوانیم از شر این ویروس ها رها شویم.

یکی از فولدرهای که شاید شما هم بارها قصد پاک کردن آن را از سیستم تان داشته باشید ولی با عدم حذف آن روبرو شوید، فولدر System Volume Information می باشد ولی سوال اینجاست که آیا واقعا این پوشه ویروس است و باید حتما حذف گردد؟ در ادامه این پست می توانید آموزش حذف ویروس System Volume Information ویندوز ۱۰، ۸، ۷ را مطالعه نمایید. با زوم تک همراه شوید….

چگونگی حذف System Volume Information 

بهتر است در همین ابتدا بدانید که این پوشه به صورت عمومی می تواند در هر فولدری از کامپیوتر و سیستم شما وجود داشته باشد و در واقع نقش مهمی را در سیستم عامل شما بازی می کند. در هر ویندوزی یک سری فایلها و پوشه ها وجود دارد که هر کدام در ویندوز یک نقش را داشته اند و برخی از آنها به شکل مخفی در سیستم بوده تا مورد دستکاری کاربران قرار نگیرند و برای کاربران مشکلی را به وجود نیاورند. زمانی ممکن است کاربر با یکی از پوشه ها روبرو شود که قصد پاک کردن آن را دارد ولی بعد از اینکه پوشه را پاک می کند دوباره در بازدیدهای بعد متوجه حضور آن می شود و کاربر اینگونه فکر می کند که ویروس است.

مثلا می توانیم بگوییم که یکی از اهمیت های که System Volume Information برای سیستم دارد این است که هر عملیات در هر درایو در ویندوز ذخیره می سازی می شود که با نام Log می باشد.

در نظر داشته باشید که این پوشه می تواند شامل اطلاعات در خصوص System Restore Points باشد یا همچنین به عنوان بازگردانی نقطه ای سیستم باشد. در صورتی که قصد ورود به این پوشه را داشته باشید اخطاری برای تان نشان داده می شود با عنوان عدم دسترسی می باشد.

البته این امکان نیز وجود دارد که این پوشه به ویروس آلوده شود ولی چون در ویندوز به عنوان یک پوشه محافظت شده است بیشتر آنتی ویروس ها نمی توانند برای پاکسازی این پوشه اقدامی را انجام بدهند. البته به این معنی نیست که اصلا برای پاکسازی این پوشه راهی وجود ندارد بلکه ترفندهای زیر در زمان ویروسی شدن پوشه برای حذف ویروس ها مطرح شده است.

دسترسی و باز کردن پوشه  System Volume Information

این پوشه به واسطه ویندوز محافظت شده است و شما نمی توانیم به راحتی پوشه های دیگر آن را باز کنید و اگر قصد داشته باشید آن را باز کنید باید از حالت مخفی آن را باز کنید و بعد از آن به پوشه مورد نظر دسترسی داشته باشید.

فراموش نکنید که این پوشه برای سیستم شما ضروری می باشد و نباید برای حذف آن اقدام نمایید. چون ممکن است شما این پوشه را حذف کنید و در زمان بازیابی و دریافت اطلاعات سیستم خود دچار مشکلاتی شوید و در سیستم شما اختلال های به وجود بیاید. در چنین شرایطی ممکن است سیستم شما از وضعیت پایدار خارج گردد و به درستی کار نکند.

البته علاوه بر انچه که در رابطه با پوشه گفته ایم بهتر است بدانید حتی اگر شما برای حذف این پوشه اقدام کنید و آن را از پارتیشن C حذف نمایید به صورت اتوماتیک مجددا ساخته می گردد.

حذف ویروس System Volume Information ویندوز ۱۰، ۸، ۷ : این پوشه به عنوان یک ویروس در سیستم شما نبوده و اگر آن را مشاهده کردید نباید آن را حذف کنید.

منبع : microsoft & Howtogeek

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران