جسم فضایی که در اقیانوس هند سقوط کرد

0

اگر اخبار ماه گذشته را دنبال کرده باشید باید بدانید که مدتی است که کره ی زمین از آرامش نسبی قبلی خود خارج شده و تحت تاثیر اشیاء خارجی که به سمت آن می آیند قرار گرفته است.البته تمامی موارد گفته شده با فاصله نسبتا زیاد و ایمنی از کنار کره ی زمین عبور کردند.
اما آخرین جسمی که برخورد آن با کره ی زمین پیش بینی شد،یک جسم فضایی موسوم به WT1190F بود که در یک مدار بشدت بیضوی سفر می‌کرد و در مسافتی به اندازه دو برابر فاصله زمین تا ماه نوسان داشت.
همچنین پیش بینی شده بود که این جسم یک قطعه گمشده از تاریخ فضاست که به سمت ما باز می‌گردد و دارای منشا مصنوعی است.پیش بینی ها گواه بر این موضوع بود که بخش اعظمی از این جسم در جو سوخته و در روز ۲۲ آبان در نقطه‌ای بسیار دورافتاده در زمین فرود خواهد آمد.

WT1190F (2)

سرانجام موعد مقرر فرا رسید و زباله فضایی اسرارآمیز موسوم به WT1190F روز گذشته دقیقا از منطقه پیش‌بینی شده بر روی اقیانوس هند در جنوب سریلانکا وارد جو زمین شد.

در ساعت ۶:۱۸ صبح روز جمعه این جسم در زمان ورود مجدد به جو سوخت، اما به دلیل چگالی کم و اندازه کوچک یک الی دو متری‌اش، هیچ خطری برای ساکنان زمین نداشت.گفته می‌شود که تنها افراد ساکن ایالت جنوبی سریلانکا قادر بودند این جسم را در آسمان مشاهده کنند.
گفتنی است در این در رویداد کارشناسان برای نخستین بار توانستند زمان و مکان دقیق ورود زباله فضایی را به جو زمین محاسبه کنند.

اگرچه فرماندهی فضایی نیروی هوایی آمریکا مسؤولیت پیگیری این جسم را عهده دار بود، اما ناسا به دلیل این که مسیر نهایی این جسم، ورود به جو زمین در زاویه‌ای شبیه به سیارکی از فضای میان سیاره‌ای بود، تصمیم گرفت تا از ابتدا تا انتهای این موضوع را رصد کند.

منبع : مهر

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.