جرایم سایبری بیداد میکنند! / افزایش ۴۸ درصدی جرائم سایبری

2

طبق ضرب المثلی که همه تاکنون به دفعات شنیده ایم، یک جشم تیز مانند چاقو هم میتواند برای قتل و غارت مورد استفاده قرار بگیرد و هم برای مصارف مفیدی مثل جراحی یک انسان و نجات وی از مرگ! پس، صرفا بخاطر کاربرد بد وی و استفاده برخی افراد بزهکار از یک وسیله، نمیتوان سایر افراد را از استفاده و تاثیرات مفید آن منع نمود، آن هم ابزار مفیدی مثل اینترنت!

از طرف دیگر، نه تنها نباید بخاطر برخی اشتباهات و مشکلات استفاده از یک روش و یا وسیله قابل لمس خوب را منع نمود، بلکه در مورد چیزی همچون دنیای سایبری و دیجیتال و مخصوصا اینترنت، “نمیتوان” این کار را نمود! اینترنت و وسایل دیجیتال چنان در زندگی ما نفوذ کرده و در آن ریشه دوانده اند و از طرفی با سرعت شگرفی در حال پیشرفتند که حتی نمیتوان در مورد بیرون کردن آن ها از زندگیمان فکر نمود!

جرائم بسیار زیادی در دنیای سایبری میتوان تعریف نمود، چون نوع بزهکاری که در دنیای اینترنت و به وسیله دستگاه های دیجیتال و به هر روشی که صورت بگیرد را میتوان در این دسته بندی قرار داد.
متاسفانه به همان میزان که دنیای تکنولوژی پیشرفت کرده و افراد بیشتری به استفاده از آن روی می آورند، میزان جرایم رخ داده در آن نیز افزایش می باید، بطوریکه بر اساس آخرین گفته های سخنگوی ناجا امروز با افزایش ۴۸ درصدی جرایم یارانه ای روبرو هستیم. در این میان می توان کلاهبرداری را با میزان ۸۱ درصد در صدر جرایم حوزه های فضای مجازی عنوان کرد.
سردار منتظرالمهدی همچنین در ادامه گفتگوی خود خاطرنشان کرد که اکنون ۴۶ میلیون کاربر اینترنتی در داخل کشور داریم که چیز در حدود ۲۹ میلیون که غالب تعداد کل کاربران را تشکیل می دهند کودکان و نوجوانان هستند، از همین رو باید برای حضور این افراد برنامه ریزی های دقیق صورت گیرد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.