حمایت سامسونگ از استارتاپ های جدید اجتماعی

0
حمایت سامسونگ، نخستین استارتاپ ویکند نوآوری‌ اجتماعی

بخش مسئولیت اجتماعی سامسونگ همیشه در حوزه حمایت از جوانان پیش قدم بوده است ، این بار این حمایت از استارتاپ هایی است که توسط جوانان پر ذوق ایرانی ارائه می شود. به گزارش زوم تک به نقل از روابط عمومی سامسونگ این شرکت حامی نخستین دوره استارتاپ ویکند نوآوری‌های اجتماعی ایران است.

استارتاپ ویکند یک رویداد علمی است که در سه روز آخر هفته یعنی از روز چهارشنبه تا جمعه در اقصی نقاط جهان برگزار می شود ، این رویداد علمی تجربی در ایران هم از سال های گذشته برگزار می شود . در این سه روز شرکت کنندگان در رویداد ایده های کارآفرینی خود را ارائه نموده و ایده های منتخب در این سه روز عملی می شود.

سامسونگ از استارتاپ های جدید اجتماعی حمایت می کند.

این رویداد با حضور مربیان و داورانی در حوزه وب همراه است ، شرکت کننندگان می توانند از تجربیات مربیان حاضر در رویداد استفاده نموده و در این سه روز ایده بازاریابی خود را عملی نمایند.

تصاویر شرکت کنندگان در استارتاپ

حمایت سامسونگ، نخستین استارتاپ ویکند نوآوری‌ اجتماعی

علاوه بر مربیان و داوران قشری از سرمایه گذاران این حوزه هم در این رویداد علمی شرکت دارند . این رویداد ها فرصتی برای جذب سرمایه گذار برای ایده های جالب و عملی در حوزه وب است. رویداد استارتاپ ویکند نوآوری های اجتماعی در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت و یک خرداد با همکاری کمپانی سامسونگ ، برای اولین بار با عنوان «نوآوری‌های اجتماعی» برگزار گردید.

علیرضا امیدوار، مدیر قسمت توسعه مسئولیت اجتماعی شرکت سامسونگ ، در مورد اهداف برگزاری این رویداد گفت : " کشور ایران با مشکلات اجتماعی، زیست‌محیطی و سلامت زیادی روبرو است. فناوری باید به کمک حل این مشکلات بیاید و باعث میشود کارآفرینان قادر خواهند بود در عین اینکه درآمدزایی انجام می‌دهند، مشکلات را نیز حل کنند. " علیرضا امیدوار با اشاره به ۳ میلیون و چهارصد هزار کودک بازمانده از تحصیل، ۵ میلیون و دویست هزار زن سرپرست خانوار و همچنین جامعه‌ای که رو به سالمندی می‌رود، ایشان اعلام کردند " این آمار و اعداد یعنی اینکه زمینه برای کار در بخش ابداعات اجتماعی در ایران بسیار زیاد است. باید ایده هایی داشته باشیم که قادر خواهند بود مشکلات اجتماعی زیست‌ محیطی و سلامتی کشور را حل نماید، نه اینکه تنها یک رویداد شبیه به استارتاپ‌ ویکند کشورهای مختلف باشند. "

این رویداد تجربی در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی برگزار گردید ، هدف اصلی برگزاری این رویداد علمی تجربی رفع مشکلات اجتماعی و زیستی به کمک ابداعات جدید تکنولوژیکی بود. در این رویداد بیش از ۱۰۰  فعال در حوزه کارافرینی حضور داشتند و ۱۰ ایده برتر در این رویداد انتخاب و اجرا شد ، هر استارتاپ ویکند یک میهمان خارجی را هم دارد که میهمان خارجی این رویداد کریستین اسپرنبایر بود ، علیرضا امیدوار هم به عنوان نماینده سامسونگ در این رویداد علمی به عنوان سخنران حضور داشت.

این رویداد ۵۴ ساعت بطول انجامید و از بین طرح های شرکت کرده ۳ ایده به عنوان برترین ایده ها انتخاب شدند ، از بین طرح های منتخب  طرح "بازار من" با هدف فروش محصولات خانگی از داخل خانه ، " طرح صفحه" برای فروش آنلاین کتاب‌های فروش نرفته انتشاراتی‌ها و ایده "فریاد" برای آگاه کردن مسئولین از مشکلات جامعه توسط مردم می توان اشاره کرد .

منبع : روابط عمومی سامسونگ

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.