افزایش سرعت گوشی های اندرویدی “راهکارهای مفید”

0
android-gone-packing
android-gone-packing

آیا سرعت گوشی ها و تبلت های اندرویدی با گذشت زمان کاهش می یابد؟ این مورد ، نظر بسیاری از مردم است . در این پست ما می خواهیم نگاهی به دلایل کاهش سرعت این دستگاه ها و راه های جلوگیری از آن نگاهی بیندازیم .

افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

  • عملیات برنامه های به روز رسانی سیستم و برنامه های سنگین تر .

گوشی اندرویدی شما ، دارای برنامه های مشابه سال گذشته نمی باشد . اگر شما به روزرسانی های اندروید را دریافت کرده باشید ، امکان دارد که باعث بهینه سازی گوشی شما نشود و بلکه سرعت آن را نیز کاهش دهد . و یا امکان دارد کارخانه سازنده دستگاه شما ، برنامه های اضافی را در آپدیت ها قرار دهد که در پس زمینه دستگاه شما اجرا شده و باعث پایین آوردن سرعت دستگاهتان شود .

گاهی اوقات حتی شما آپدیتی را برای برنامه های گوشی خود دانلود نمی کنید ولی برخی برنامه ها با اولین اتصال به اینترنت ، نسخه قدیمی خود را آپدیت می کنند و به تبع ، باعث سنگین تر شدن آن برنامه ها خواهند شد .

تولید کنندگان برنامه ها و بازی های جدید ، آنها را مطابق با نسخه های سخت افزاری جدید طراحی می کنند و استفاده از این برنامه ها و بازی ها در دستگاه های قدیمی تر ، باعث کاهش سرعت خواهد شد .

  • فرآیند های پس زمینه

شما احتمالا برنامه هایی را بیش از نیاز مصرفی گوشی خود نصب کرده اید . برخی برنامه ها به هنگام روشن شدن گوشی در پس زمینه اجرا می شوند و حافظه گوشی شما را اشغال می کند . اندروید دارای قابلیت اجرای چند برنامه به طور همزمان می باشد که در این مورد مشکل آفرین خواهد بود .

شما اگر از تصاویر زمینه متحرک آنلاین استفاده می کنید و دارای تعداد زیادی ویجت روی صفحه اصلی خود می باشید ، این موارد منابع CPU ، گرافیک و حافظه دستگاه شما را اشغال خواهند کرد .

برای اینکه بدانید چه برنامه هایی در پس زمینه دستگاه شما مورد استفاده قرار می گیرد ، به قسمت Setting  App در صفحه Apps رفته و در آنجا برنامه ها و گروه های در حال اجرا را مشاهده کنید . و اگر برنامه ای در حال اجراست که برای شما بلا استفاده است ، آن را حذف کنید . قابل ذکر است که برخی از این برنامه ها را به دلیل اینکه مربوط به تنظیمات کارخانه ای گوشی است ، نمی توان به طور کلی حذف کرد ، ولی شما می توانید آنها را غیرفعال کنید .

افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

در انتها باید اشاره کنیم که در برخی موارد ، Reset کردن به پیش فرض تنظیمات کارخانه ای دستگاه ، گاهی اوقات به پاک کردن برنامه های اضافی پس زمینه و بلا استفاده کمک کرده و متعاقبا باعث افزایش سرعت دستگاه شما خواهد شد .

راستی پیشنهاد می کنم حتما یه نگاهی به مقاله نکاتی برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی بندازید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.