ادوارد اسنودن عضو توییتر شد

1
snowden
snowden

ادوارد اسنودن،کارمند اسبق آژانس امنیت ملی آمریکا و افشاگر اطلاعات محرمانه دولت آمریکا در مورد جاسوسی‌های این آژانس که در حال حاضر در روسیه به سر می‌برد،حساب کاربری برای خود در شبکه اجتماعی توییتر ایجاد کرده است.

وی در توییتر خود تنها حساب کاربری آژانس امنیت ملی آمریکا را دنبال می‌کند.این در حالی است که تعداد دنبال‌ کنندگان او یک ساعت پس از گذشت اولین توییتی که کرد به بیش از ۱۶۵ هزار نفر رسید.

” الان صدایم را می‌شنوید؟ ”
این پیام مورد استقبال باور نکردنی دنبال کنندگان وی قرار گرفت،به طوری که در کمتر از یک ساعت بیش از ۲۵ هزار بار ری‌توییت شد

snowden on twitter
ادوارد اسنودن در سال ۲۰۱۳ جمع آوری اطلاعات شهروندان آمریکا توسط آژانس امنیت ملی آمریکا را افشا کرد و هدف خود را از این کار دفاع از آزادی‌های اساسی مردم سراسر جهان اعلام کرد.
دولت آمریکا پس از مواجه شدن با این رسوایی وی را متهم به جاسوسی و سرقت اطلاعات محرمانه کرد و گذرنامه او را ابطاال نمود.

ادوارد اسنودن از ماه ژوئن ۲۰۱۳، پس از ترک هنگ کنگ، برای مدتی در منطقه ترانزیت فرودگاه مسکو بود و پس از مدتی از روسیه پناهندگی دریافت کرد.

بزرگترین رسوایی ای که افشاگری های اسنودن در رسانه ها برای دولت آمریکا رقم زد،فاش شدن خبر شنود مکالمات شماری از رهبران خارجی از جمله آنگلا مرکل،صدراعظم آلمان، توسط آژانس امنیت ملی آمریکا بود

در صورت تمایل می‌توانید اسنودن را با حساب کاربری Snowden@ در توییتر دنبال کنید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.