گوشی ها خواهند توانست از روی گوش کاربر هویت آنها را با دقت ۹۹ درصدی تایید کنند

0
تایید هویت کاربر از طریق بررسی نحوه ی حرکت امواج صوتی در گوش

به منظور امن سازی بیشتر اطلاعات کاربران تلفن های هوشمند و به دنبال آن تایید هویت کاربر برای استفاده از گجت راه های زیادی وجود دارد ، تا به امروز اکثر شرکت ها این تایید هویت را از طریق اسکن اثر انگشت کاربر انجام می دهدند،تعداد کمی نیز هستند که از لیزر برای اسکن قرنیه ی چشم کاربران استفاده می کنند اما هیچ گوشی ای از گوش کاربر برای تایید هویتش استفاده نکرده است.

شرکت NEC به تازگی راهکار جدیدی را به این منظور پیشنهاد کرده که تا به حال هیچ شرکت دیگری به فکر این راه نرسیده بود،شرکت NEC به تازگی ایده ای را مطرح کرده که به کمک آن تلفن های هوشمند خواهند توانست تا با استفاده از اسکن گوش کاربر با سرعت و دقت بیشتری نسبت به روش های فعلی هویت وی را تایید نمایند.

این طور که به نظر می رسد نحوه ی حرکت امواج صوتی در درون گوش هر فرد الگوریتمی منحصر به فرد دارد و شرکت NEC با توجه به این موضوع هدفونی را طراحی خواهد کرد که با استفاده از میکروفونی که در آن تعبیه شده نحوه ی حرکت موج صوتی در گوش فرد را بررسی کرده و از این طریق می فهمد که آیا فردی که قصد استفاده از گوشی را دارد صاحب گجت است و یا خیر ، نکته ی جالب این فناوری این است که مدت زمان شناسایی فرد کمتر از یک ثانیه انجام می پذیرد و نیز از دقت ۹۹ درصدی برخوردار است.

شیگکی یاماگاتا مدیر ارشد قسمت اطلاعات و رسانه ی شرکت NEC در این باره می گوید:

“از آنجایی که این تکنولوژی نیازی به رویه ی فعلی برای تایید هویت کاربر را ندارد می تواند روش موثری برای ارتقاء امنیت اطلاعات خصوصی کاربران باشد و در آینده ممکن است شاهد ساخت گوشی هایی باشیم که بتوانند قبل از برقراری تماس های مهم و محرمانه هویت فرد را از طریق گوش او بررسی نمایند.”

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.