عینک واقعیت افزوده سونی SED-E1 زیر ذره بین زوم تک

1

عینک واقعیت افزوده سونی SED-E1 زیر ذره بین زوم تک : سونی اخباری راجع به جدیدترین عینک واقعیت افزوده ی خود منتشر کرد. این عینک که Smart Eyeglasses Developer نامیده می شود با همکاری گوشی اندرویدی تان با استفاده از اپلیکیشن های واقعیت افزوده اطلاعاتی مرتبط با محیط اطراف را به شما می دهد.

Smart Eyeglasses برای ساخت لنزهای واقعیت افزوده ۳ میلی متری از تکنولوژی موجبرهای هولوگرافیک استفاده می کند. این لنزها دارای نرخ شفافیت ۸۵% هستند یعنی مانند Google Glass به صفحه نمایشی در جلوی عینک خود نیاز ندارید بلکه لنزها خودشان مانند یک صفحه نمایش عمل می کنند.

عینک واقعیت افزوده سونی

عینک با کابل به واحد کنترل وصل می شود و این واحد با بلوتوث و وای-فای به گوشی شما متصل می شود. بر خلاف گوگل گلس هیچ کنترلی روی خود Smart Eyeglasses قرار ندارد بلکه همه چیز باید توسط واحد کنترل تنظیم شود که با کابل به آن وصل است.

این عینک هم چنین شامل اسپیکر و میکروفون است که شما می توانید فرمان های صوتی و درخواست های جست و جو را در آن صحبت کنید. کابل عینک کوتاه است بنابراین مجبورید آن را بالای پیراهن خود قرار دهید.

Smart Eyeglasses دارای یک دوربین داخلی ۳ مگا پیکسل است که با چند سنسور مانند شتاب سنج، جیروسکوپ، قطب نمای الکترونیکی و سنسور روشنایی همراه شده است.

دوربین علاوه بر قابلیت تصویر برداری به فعالسازی واقعیت افزوده نیز کمک می کند. برای مثال اگر مکانیک هستید می توانید دستورات مرحله به مرحله برای تعمیر موتور روی عینک خود مشاهده کنید. هم چنین می تواند به افراد دارای مشکلات بینایی اطلاعاتی راجع به محیطی که در آن قرار دارند ارائه دهد.

این دیوایس برای استفاده های خاص عالی به نظر می رسد اما در زندگی روزمره مردم هیچوقت نمی خواهند با چنین دیوایس فاجعه انگیزی دیده شوند! عینک به خودی خود آنقدر ها هم بد نیست اما واحد کابلی که به آن آویزان می شود ابلهانه است و باعث می شود گوگل گلس در مقایسه با آن بهتر جلوه کند.

این عینک ۸۴۰ دلار قیمت خواهد داشت و فروش آن بسته به کشور مقصد از این ماه یا ماه بعد آغاز می شود. البته پیش فروش ها در آلمان و انگلستان هم اکنون شروع شده است.

منبع: gmsarena

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.