وضعیت نا مناسب فروش آیفون اپل را مجبور به کاهش تولید کرد

0
اپل

سردی بازار گوشی های هوشمند گریبان اهالی کوپرتینو را نیز گرفته است و امروز ارزش سهام این غول آمریکایی مقداری افت داشته است که کارشناسان این تاثیر سو بر ارزش سهام اپل را ناشی از کاهش اجباری تولید آیفونها از سوی این شرکت دانستند.

در دوره ی سه ماهه ی ابتدایی سال جاری میلادی یعنی از ابتدای ماه ژانویه تا انتهای ماه مارس کاهش فروش آیفونها این شرکت را مجبور کرد تا به میزان ۳۰ درصد از تولید آیفون های خود بکاهد (مقدار ذکر شده ما به التفاوت تولید آیفونها در مقایسه با میزان آیفونهای تولیدی در بازه ی مشابه سال ۲۰۱۵ می باشد).

اما این روند کاهشی در تولید گوشی های هوشمند شرکت اپل به بازه ی سه ماهه ی ابتدایی سال میلادی جاری ختم نشد و اطلاعاتی که در دست داریم نشان می دهد که اپل کاهش تولید خود را در ماه آپریل هه دنبال کرده است ، شرکت اپل به شرکت های همکار خود اعلام کرده است که قصد دارد تا این روند کاهشی در میزان تولید آیفونها را در بازه ی سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ نیز ادامه دهد ، این رویکرد تدافعی اپل به کاهش فروش  آیفون ها ی ۶ اس و ۶ اس پلاس نسبت داده می شود و گویا اپل قصد ندارد از فروش آیفون SE برای کمک به آمار فروش خود کمک بگیرد و همانطور که پیشتر به اطلاعتان رساندیم Iphone SE در تیراژ فوق العاده پایینی تولید می شود که این مساله باعث شده تا در خود بازار آمریکا هم کمیاب گردد.

البته این سردی بازار گوشی های هوشمند فقط گریبان گیر اپل نیست و همه ی شرکت های فعال در این بازار از این شرایط رنج می برند ، طبق پیش بینی کارشناسان سال ۲۰۱۶ کند ترین رشد فروش گوشی های هوشمند تا به حال را نشان داده است و اولین بار در طول عمر گوشی های هوشمند رشد فروش آنها به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.