loading...

نسل ششم جت‌های جنگنده در راه است

۰

رونمایی از آخرین دستاورد شرکت نورثروپ گرومن آمریکا از مدل مفهومی جنگنده نسل جدید،عامل تب و تاب این روزهای این صنعت شده است.همچنین مدتی قبل بود که مدل مهفومی از یک جت با سرعت ۱۲ برابر سرعت صوت ارائه شد که حتی طرح پیاده نشده آن نیز یک انقلاب در صنعت هوا-فضا به شمار می رود.حال تمامی این عوامل نگاه ها را رو به سوی نسل بعدی جت ها متمرکز کرده است.

هواپیماهای جنگنده یا شکاری با سرعت و مانور پذیری بالا،امروزه نقشی مهم و کلیدی در جنگ های نوین دارند.مدتی بود که این صنعت در حالت سکون به سر برده و پیشرفت قابل ملاحظه و زیادی در آن مشاهده نمی شد،اما کارشناسان صنایع تجهیزات دفاعی و تسلیحات هوایی اعتقاد دارند چیزی به زمان معرفی نسل جدید جت‌های جنگنده نمانده است.

sixth generation jet fighterاین سری از جت ها با قابلیت‌هایی همچون سلاح‌های لیزری و سرعت‌ مافوق صوت قرار است تا دروازه جدید به سوی پیشرفت این صنعت باز کنند.
به عنوان یکی از اقدامات انجام شده در این راستا،می توان رونمایی مسئولان شرکت تولید تجهیزات نظامی هوایی نورثروپ گرومن آمریکا از مدل مفهومی جنگنده نسل جدید را نام برد.
این جنگنده با به همراه داشتن ویژگی هایی همچون نشانه‌گیری اهداف مختلف با سلاح لیزری، سرعت بالا و پنهان ‌ماندن از پیشرفته ‌ترین رادارهای موجود ،یکه تازی و تسلط کامل بر آسمان را در سر دارد.

sixth generation jet fighter (2)گفتنی است در طراحی نسل ششم هواپیماهای جنگنده،استفاده از تجهیزات خنک‌ کننده اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد،چون استفاده از سلاح‌های لیزری گرمای زیادی تولید کرده و این امر علاوه بر آسیب رساندن به سایر تجهیزات،احتمال شناسایی جنگنده را نیز به اندازه زیادی افزایش خواهد داد.

مدیر اجرایی شرکت نورث‌ روپ گرومن در رابطه با سری جدید جنگنده ها اذعان داشته که قابلیت برد پروازی بسیار بالا مانند بمب‌افکن B2 ،از جمله فاکتورهایی است که در طراحی نسل جدید جنگنده ها توجه زیادی به آن می شود،چون فناوری مورد نیاز جهت ساخت محل مناسب فرود این نسل از جنگنده‌ها در سایر کشورها موجود نیست.او همچنین مشکلات موجود در طراحی سامانه‌های لیزری با حرارت کم و موتورهای کم مصرف را دلایل به تاخیر افتادن تولید انبوه این دسته از جنگنده ها تا ۲۰۳۰ میلادی اعلام کرد.

منبع : breakingdefense


حتما بخوانید : چگونه پولدار شویم ؟ | ثروتمندترین دختر ایرانی چگونه میلیاردر شویم ؟
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading...
loading…


loading...
   
تاپ ترین ها حتما ببینید!