ورود سامسونگ به عرصه ی تجهیزات موتور سیکلت

0
باد شکن هوشمند موتور سیکلت سامسونگ

سامسونگ به تازگی فناوری جدیدی را برای صفحه ی نمایش داشبورد موتور سیکلت ها طراحی کرده است که از آن به عنوان Samsung Smart WindShield یاد می کند ، هدف از طراحی این فناوری تمرکز هر چه بیشتر موتور سوار بر روی رانندگی است و به وی این قدرت را می دهد تا بدون آنکه حواس خود را با در دست گرفتن گوشی پرت کند و جان خود را به خطر بیاندازد بتواند در حین رانندگی از گوشی خود استفاده نماید.

ایده ی اصلی این فناوری آن است که موتور سوار گوشی خود را از طریق وای فای و نرم افزار مخصوص به موتور سیکلت متصل نماید و موتور سیکلت اطلاعات حیاتی گوشی وی را با استفاده از یک پروژکتور بر روی باد شکن بالای فرمان نشان دهد تا از این طریق بخش قابل توجهی از تصادفات جاده ای موتور سواران که مربوط به حواس پرتی آنان در حین رانندگی است حذف گردد.

فناوری Smart WindShield می تواند اطلاعات گسترده ای را به موتورسوار نشان دهد ، نویگیشن و اطلاعات نقشه ، ایمیل ها ، پیامک ها ، و نوتیفیکیشن ها تنها قسمتی از اطلاعاتی است که کاربر می تواند بدون در دست داشتن گوشی اش از آنها اطلاع کسب نماید ، علاوه بر این موتور سوار می تواند بدون در دست داشتن گوشی خود تنها با استفاده از بادشکن هوشمند سامسونگ پیام های متنی را تایپ کرده و یه صورت پیامک و یا ایمیل ارسال نماید ، تا پیش از این شرکت هایی تلاش کرده بودند تا این امر را عملی سازند و ایده ی اصلی فناوری آنان این بود که موتورسوار همه ی اطلاعات و دسترسی های مذکور را از طریق نمایشگری که در داخل کلاه کاسکتش تعبیه می گردید انجام دهد که تا به حال پیشرفت خاصی را در این عرضه شاهد نبودیم و سامسونگ اولین شرکتی است که توانسته به این طرح جالب و ایمن جامه ی عمل بپوشاند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.