سامسونگ سه تراشه اگزینوس جدید تولید میکند

0
سامسونگ سه تراشه اگزینوس جدید تولید میکند

به تازگی در وبسایت چنینی Weibo راجب به برنامه های سامسونگ در آینده برای چیپست هایش خبری منتشر شده است . بر این اساس ، سامسونگ در پی تولید  سه تراشه اگزینوس جدید است که در سال ۲۰۱۶ آماده خواهند شد.

بر اساس این خبر که به تازگی منتشر شده است . سامسونگ روی سه تراشه جدید اگزینوس یا اگسینوس (Exynos) کار میکند. مدل اگزینوس ۸۸۹۰ تراشه ای است که روی آن کار میشود . گفته شده ، این تراشه که پیش از این با کد Mongoose M1 شناخته میشد ، در نسل بعدی گلکسی اس که گلکسی اس ۷ خواهد بود برای بعضی از بازار ها به کار برده خواهد شد. در خبر های پیش از این،ذکر کرده بودیم قرار است که گلکسی اس ۷ با تراشه ی اسنپدراگون ۸۲۰ در چین و آمریکا عرضه شود . پیش از این گفتیم که اس ۷ با سه نوع پردازنده عرضه خواهد شد که در حال حاضر دوتای آن ها یعنی اگزینوس ۸۸۹۰ ، اسنپدراگون ۸۲۰ مشخص شده است.

با توجه به اینکه برخی از بنچمارک ها اگزینوس ۸۸۹۰ را در قالب گلکسی اس ۷ نشان داده اند ، مشخصات احتمالی این تراشه نیز فاش شده است. برخی از منابع گفته اند که این تراشه حداکثر فرکانس ۲،۳ گیگاهرتز دارد  و با معماری ۱۴ نانومتری FinFET تولید خواهد شد. احتمال میرود که این تراشه جدید در سه ماه دوم سال آینده ی میلادی عرضه شود.

تراشه دیگری که سامسونگ روی آن کار میکند اگزینوس ۷۴۲۲ میباشد . همچنین تراشه ی دیگر اگزینوس ۷۸۸۰ است .این تراشه با معماری big.LITTLE تولید خواهد شد. در تراشه اگزینوس ۷۸۸۰ از چهار هسته A72 و چهار هسته ی A53 استفاده خواهد شد. همانند همیشه هسته های قوی تر یعنی A72  برای کار های سنگین تر و هسته ی های ظعیف تر یعنی A53  برای کار های سبک و عادی استفاده خواهد شد.

اگزینوس ۷۸۸۰ و ۷۴۲۲ در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد. گفتنی است که این اطلاعات در حد شایعه هستند و هنوز از سوی سامسونگ تایید نشده اند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : WCCF Tech

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.