سامسونگ تولید تراشه ۱۰ نانومتری خود را نهایی کرد

0
تراشه 10نانومتری

سامسونگ تولید تراشه ۱۰ نانومتری خود را نهایی کرد : شایعاتی که در مورد همکاری شرکت کوالکام با سامسونگ برای ساخت چیپست جدید Snapdragon820 منتشر شد . شرکت تایوانی TSMC تصمصم گرفت تا با ارائه چیپست های ۱۰ نانومتری خود در سال ۲۰۱۶ سدی را رو بروی سامسونگ قرار دهد . اما با ارائه این خبر سامسونگ نیز معرفی چیپست های جدید خود با نام FinFET که به احتمال زیاد از فن آوری ۱۰ نانومتری استفاده می کنند و در ضمن بنا به گفته ی سامسونگ نتایج این چیپست بسیار راضی کننده بود. در این زمان نیز اینتل نیز اعلام کرد تا آخر سال ۲۰۱۶ چیپست های ۱۰ نانومتری خود را عرضه خواهد کرد.البته این اخبار (اخبار مربوط به چیپست های کوچکتر ) توسط سامسونگ و اینتل منتشر شد حتی در این باره حرف هایی در رابطه با کار روی چیپست های ۵ نانومتر و ۷ نانومتر ی نیز منتشر شده است .

تراشه 10 نانومتری

امروز سامسونگ اعلام کرده است که تراشه ۱۰ نانومتری خود را تا پایان سال ۲۰۱۶ به تولید انبوه خواهد رساند .تصور می شود این فناوری جدید با مزایای قابل توجهی عرضه خواهد شد که از نظر قدرت پردازش ، اندازه ی تراشه و هم چنین میزان مصرف برق بسیار متفاوت با تراشه های قبلی خواهند بود.

تراشه 10نانومتری

تراشه ی ۱۰ نانومتری جدید ادامه دهنده ی راه تراشه های FINFET که از تکنولوژی ترانزیستورهای اثر میدانی استفاده می کند ، می باشد. این تراشه در ست مثل سامسونگ اگزینوس ۷۴۲۰ که به عنوان اولین تراشه تلفن همراه  14 نانومتری تولید شده و بر روی گل سر سبد جدید سامسونگ S6 و ۶edge نیز سوار است . اگزینوس ۷۴۲۰ تراش ایبسیار سریع از نظر پردازش است و در حال حاضر نیز سریعترین تراشه ی تلفن های همراه اندرویدی است.

در اوایل این هفته سامسونگ در کنفرانس بین المللی ISSCC (کنفرانس مدارات حالت جامد ) در سانفرانسیسکو از یک وافر ۳۰۰ میلی متری که با فن آوری جدید تولید شده است رو نمیی خواهد کرد که این نشان می دهد تولید تراشه های با فن آری ۱۰ نانومتری ببرای سامسونگ نهایی شده است .

زوم تک : تنها مزیت استفاده از تراشه ۱۰ نانومتری به استفاده در گوشی های هوشمند ختم نخواهد شد و در تکنولوژی های مرتبط همچون تجهیزات شبکه ، سخت افزارهای کامپیوتری ، WEARABLES و …. نیز کاربرد فراوانی خواهد داشت .

با معرفی این فن آوری توسط سامسونگ و استفاده از تراشه ای ۱۰ نانومتری در گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ اپل موطمئنا با یک فن آوری جدید تر در سال ۲۰۱۷ وارد بازار خواهد شد .

منبع : فون آرنا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.