سامسونگ بزرگترین تولید کننده تلویزیون های هوشمند در جهان

0
تلویزیون های هوشمند سامسونگ

کمپانی سامسونگ یکی از قدیمی ترین فعالان در حوزه دستگاه های الکترونیکی و هوشمند در جهان می باشد ، این شرکت در حوزه تولید محصولات لوازم خانگی هوشمند هم فعالیت حرفه ای را دنبال می کند این شرکت برای ۹ امین سال متوالی توانست عنوان بزرگترین تولید کننده تلویزیون های هوشمند را از آن خود کند ، به گزارش زوم تک به نقل از Display Search کمپانی سامسونگ توانسته در سال های گذشته در محصولات بسیار متنوع خود گوی سیقت را از رقبایش برباید. این شرکت در بسیاری از محصولات الکترونیکی و هوشمند خود توانسته به عنوان پرچم‌دار بازار جهانی مطرح شود. سامسونگ علاوه بر این عنوان توانسته در حوزه تأمین قطعات اولیه برای کمپانی های توسعه‌دهنده ، چه در بازار مصرفی و کاربران هم به عنوان اولین و بزرگترین انتخاب شود.

کسب رتبه نخست بزرگترین تولید کننده تلویزیون های هوشمند

پایگاه خبری Display Search به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در گزارش منتشر شده خود به رتبه نخست سامسونگ در تولید تلویزیون های هوشمند در جهان طی ۹ سال گذشته را اذعان کرده است ، براساس این گزارش علاوه بر این موضوع سامسونگ از نظر فروش سال های گذشته هم رتبه بسیار مناسبی را نسبت به سایر برند های موجود در بازار داشته است.

براساس گزارش های منتشر شده کمپانی سامسونگ در نیمه اول پارسال ۲۳.۹ درصد از بازار های جهانی را در حوزه تلویزیون های هوشمند از آن خود کرده است. اگر این درصد را با دو سال گذشته یعنی ۲۰۱۳ مقایسه کنیم باز هم رشد ۲ درصدی سامسونگ  ٢٠١٣ (رقم ٢١.۶ درصد بازار جهانی) قابل توجه است.

کارشناسان Display Search در این گزارش به ویژگی های بارز تلویزیون های هوشمند از جمله صفحه نمایش خمیده اشاره کردند و این ویژگی را عاملی برای ثبات رتبه فروش سامسونگ در سال های آینده دانسته اند. همچنین پیشبینی در حوزه سهم بازار تلویزیون های هوشمند در سال ۲۰۱۸ کرده اند که حاکی از سهم ۳۰ درصدی بازار تلویزیون های هوشمند در جهان است.

تاریخچه تولید تلویزیون در سامسونگ

کمپانی سامسونگ در سال ۱۹۷۰ با ارائه تلویزیون قدیمی P-3202 که سیاه و سفید بودند در حوزه تولید تلویزیون قدم گذاشت.این شرکت در دهه ٨٠ میلادی بیش از بیست میلیون تلویزیون رنگی تولید کرد و در دهه ٩٠ میلادی ، برای اولین بار در جهان توانست نخستین تلویزیون دو تصویری ٣٣ اینچی را به دنیا معرفی کند. این شرکت در سال ٢٠٠٠ میلادی رکورد فروش یکصد میلیون تلویزیون رنگی را به نام خود ثبت نموده و از سال ٢٠٠۶ میلادی تا امروز در رتبه اول بزرگترین  تولیدکننده تلویزیون در جهان ایستاده است.

منبع : روایط عمومی سامسونگ

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.