سامسونگ،حامی کاهش تصادفات جاده ای

0

همه ی رانندگان از رانندگی پشت ماشین های سنگین و غول پیکر متنفرند و وقتی جاده باریک باشد و یا جاده دو طرفه باشد این مشکل حادتر هم خواهد شد،ماشین های سنگین قدرت مانور ماشین های سواری را ندارند و همچنین به علت جثه ی بزرگ خود باعث می شوند تا راننده ی پشتی دید کمی نسبت به وضعیت ترافیکی جلوی خود داشته باشد و به همین دلیل است که در جاده های بین شهری گاهی ترافیک زیادی پشت یک کامیون ایجاد می شود،شما مجبورید گردن خود را به یک طرف ببرید تا شاید بتوانید از وضعیت ترافیکی جلوی کامیون با خبر شوید ولی اگر این کامیون از شیشه ساخته شده بود چه می شد؟ شما به راحتی می توانستید جلوی کامیون را ببینید،سامسونگ راه حلی برای این مشکل پیدا کرده است و مدتی است که روی پروژه ی کامیون های امن خود کار می کند و به زودی این پروژه به مرحله ی بهره برداری خواهد رسید.

در این پروژه سامسونگ کامیون های باربری خود را به سیستمی مجهز کرده است که دید کاملی از وضعیت ترافیکی جلوی کامیون را به راننده ی پشتی ارائه می دهد و در نتیجه از ترافیک ایجاد شده در پشت کامیون کاسته و نیز باعث می شود تا رانندگان پشتی با دید کامل نسبت به سبقت گیری اقدام کنند.

کامیون مذکور با استفاده از چند دوربین که در جلوی کامیون تعبیه شده اند تصویر را به نمایشگر غول پیکری که پشت کامیون جاگذاری شده منتقل می کنند و در نتیجه رانندگان را از وضعیت ترافیکی جلوی کامیون باخبر می کنند.

سامسونگ پروژه را به صورت امتحانی درجاده ای در  لاپلاتا در کشور آرژانتین به اجرا در آورده است که از قرار معلوم یکی از پر حادثه ترین جاده های این کشور است.

سامسونگ به زودی این پروژه را به مرحله ی بهره برداری می رساند و امیدوار است بتواند سهمی در کاهش تصادفات جاده ای دنیا داشته باشد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.