سامسونگ به جمع ۵ تولید کننده ی پردازشگر موبایل پیوست

0
پردازنده های سامسونگ

برخی میگویند که موفقیت سامسونگ در ساخت پردازشگر های موبایل نسبی بوده است،و باید بگوییم که نظر این دسته از کارشناسان کم لطفی است.

با توجه به فروش ۵۰ میلیون پردازشگر توسط شرکت سامسونک در سال گذشته ی میلادی،شرکت سامسونگ توانست تا جایگاه خود را در بین دیگر تولید کنندگان پردازنده های موبایل به سرعت ارتقا بخشد و به جمع ۵ تولید کننده ی برتر در این حوزه بپیوندد،تا پیش از این سامسونگ توانسته بود موفقیت هایی نسبی را در حوزه ی تولید برخی از سخت افزارهای موبایل از جمله حافظه ی رم را از خود نشان دهد. سامسونگ در سال گذشته ی میلادی موفق شد تا بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه موبایل را در سرتاسر دنیا به فروش برساند و از جمله ی محصولاتی که به رسیدن به این آمار نقش مهمی را ایفا نمودند دو پرچمدار این شرکت یعنی Galaxy s6 و Galaxy s6 Edge می باشند و ۱۵ درصد از این ۳۰۰ میلیون دستگاه به پردازنده های Exynos مجهز بوده اند موفقیت سامسونگ در ارتقای جایگاه خود در بین تولید کنندگان پردازشگر های موبایل از این جهت اهمیت بیشتری پیدا می کند که طبق آمارهای منتشر شده فروش پردازشگر های موبایل سال به سال به میزان حدودا ۴ درصد کاهش یافته و در سال ۲۰۱۵ میلادی مبلغ حاصل از کل فروش پردازنده ها ی موبایل به ۲۰.۱ میلیلرد دلار رسید،هم اکنون شرکت کوالکام با در دست داشتن ۴۲ درصد بازار در مقام اول،اپل با ۲۱ درصد در مقام دوم،مدیا تک با ۱۹ درصد در مقام سوم و شرکت سامسونگ توانسه تا مقام چهارم این دسته بندی را از آن خود نماید،بعد از سامسونگ شرکت تایوانی Spreadtrum توانسته تا پنجمین تولید کننده ی برتر پردازنده های موبایل در سال ۲۰۱۵ میلادی شناخته شود.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.