۲k و ۴k را فراموش کنید نمایشگر ۱۱k سامسونگ وارد می شود !

0
2k و 4k را فراموش کنید

سامسونگ در حال کار روی نمایشگر ۱۱k برای گوشی های هوشمند است ، اگر فکر میکنید که نمایشگر های ۲k خیلی پیشرفته هستند مطمعنا تعجب میکنید اگر بگوییم که سامسونگ در حال کار روی یک نمایشگر ۱۱k با تراکم ۲۲۵۰ پیکسل بر اینچ و کیفیت ۶۳۳۶×11264 پیکسل. با صفحه نمایش ۵,۷۵ اینچ میتواند باعث سر بلندی گوشی های آینده شود. بر اساس سایت خبری کره،(ET)، سامسونگ برای شروع کار روی نمایشگر های فوق عادی با دولت کره جنوبی همکاری می نماید و ۲۶,۵ میلیون دلار روی این پروژه ۵ ساله سرمایه گذاری شده است.

از قرار معلوم ۱۳ کمپانی از اول ژوئن روی این پروژه کار میکنند. و به نظر میرسد سامسونگ پیشرفت قابل توجهی در زمینه ساخت نمایشگر ۱۱k بدست اورده است. این کمپانی حتی قادر به نمایش یک نمونه اولیه از این نمایشگر در المپیک زمستانه پیونگچانگ خواهند بود. مرتبط: ممکن است نمایشگرهای منعطف سامسونگ تا ۲۰۱۶ به بازار بیایند با این حال، در حال حاضر،نمایشگر ۱۱k آرزوی کارکنان تکنوفیل است. نمایشگرهای ۲kی کنونی نهایتا کیفیتی معادل  2560×1440 پیکسل و تراکم ۵۷۶ پیکسل در اینچ دارند. در مقابل، نمایشگر ۱۱k چهار برابر متراکم تر و شفاف تر از بهترین نمایشگر کنونی خواهند بود. البته، شک و شبه زیادی وجود دارد که آیا چشم انسان قادر به تشخیص تفاوت نمایشگر ۷۲۰ pixel و ۱۰۸۰ pixel خواهد بود یا خیر، تشخیص تفاوت quad HD و full HD به کنار. رزولوشن بالا تر به معنای سریعتر تمام شدن باتری هم هست که معامله ای ست که بیشتر مشتریان قبول نمیکنند.

با این حال، سامسونگ میگوید زمان و پولی که در این پروژه صرف میشود ارزشس را دارد. کمپانی میگوید ممکن است افکت سه بعدی را روی این صفحه نمایش امتحان کند که مشکل جدیدی به وجود می آورد، صفحه نمایش های سه بعدی به چشم کاربران آسیب میزنند و باعث بیماری میشوند. هر چند ممکن است سامسونگ راهی برای گریز از دردسر هایی که یک نمایشگر سه بعدی در گذشته ایجاد میکرد، پیدا کند. پروژه هنوز در اوایل راه است و تکنولوژی باتری ها و نمایشگر ها تا ۲۰۱۸ پیشرفت زیادی خواهند داشت.

منبع:digitaltrends.com

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.