طبق آخرین رای دادگاه سامسونگ از پرداخت جریمه ی ۱۱۹ میلیون دلاری به اپل عفو شد

0
درگیری حقوقی اپل و سامسونگ

داگاهی در واشنگتن دی سی که مسئولیت بررسی پرونده ی کپی برداری سامسونگ از پتنت های اپل را بر عهده داشت دیروز به نفع سامسونگ رای داد و در نتیجه رای ۲۱ ماه پیش دادگاه که سامسونگ را نسبت به کپی برداری از چند پتنت اپل محکوم و این شرکت را موظف به پرداخت ۱۱۹.۶ میلیون دلار غرامت به اپل دانشته بود منتفی اعلام شد.

طبق اعلام دادگاه معلوم شد که سامسونگ از پتنت Quick links اپل کپی برداری نکرده است و دادگاه مذکور در مورد کپی برداری سامسونگ از پتنت های Slide To Unlock و Auto correction اپل نیز ری را به نفع کره ای ها صادر کرده است.

لازم به ذکر است که ۹۹ میلیون دلار از ۱۱۹.۶ میلیون دلار خسارت درخواستی اپل مربوط به کپی برداری غیر قانونی سامسونگ از پتنت Quick links می باشد.

علاوه بر این گویا وضعیت کاملا نسبت به ۲۱ ماه پیش تغییر کرده و در کنار منتفی شدن پرداخت جریمه از سوی سامسونگ،اینبار اپل است که باید به سامسونگ جریمه پرداخت کند و این دادگاه اپل را محکوم به کپی برداری غیر قانونی اپل از یکی از پتنت های انحصاری شرکت سامسونگ کرده است،گرچه هنوز هیچ گونه جزییاتی راجع به اینکه اپل از کدام پتنت سامسونگ الگو برداری کرده است از سوی دادگاه منتشر نشده است.

کشمکش حقوقی این  شرکت های بزرگ فعال در دنیای تکنولوژی سابقه ای طولانی دارد و معمولا اپل از این درگیری ها با موفقیت بیرون آمده است همین چند ماه پیش و اواخر سال ۲۰۱۵ بود که دادگاهی دیگر سامسونگ را به پرداخت جریمه ی ۵۴۸.۲ میلیون دلاری به اپل موظف دانسته بود و هم اکنون سامسونگ در حال استفاده از حق اعتراض خود به رای دادگاه است.

هیچ کدام از ۲ شرکت نسبت به رای دیروز دادگاه واشنگتن دی سی مبنی بر عدم کپی برداری سامسونگ از ۳ پتنت مذکور اپل عکس العمل رسمی نشان نداده اند.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.