به لطف پیشرفت رباتها پیش بینی می شود تا ۳۰ سال آینده نرخ بیکاری در جهان به ۵۰ درصد برسد

0

تا به اینجا پیشرفت تکنولوژی فواید بسیاری را برای جامعه ی جهانی به ارمغان آورده است،اما این پیشرفت سریع از اینجا به بعد ایجاد نگرانی هایی را کرده است،یک پروفسور در رشته ی مهندسی کامپیوتر تصویر دردناکی را برای ۳۰ سال آینده ی مردم جهان به تصویر می کشد.

به گفته ی مدیر بخش مهندسی شرکت گوگل ،در آینده اکثر مسائل امروزی شکل تازه ای به خود خواهند گرفت،ممکن است شما به انسانی تبدیل شوید که نیمی اش انسان و نیمه دیگرش از ربات تشکیل شده باشد.

پروفسور موشه واردی در صحبت های خود در موسسه ی علوم آینده در پایتخت آمریکا تصویری واضح از آینده ی زندگی بشری ترسیم کرده:

ممکن است شما در آینده شغلی برای انجام دادن نداشته باشید و تنها با بازی کردن گلف(البته اگر از پس هزینه های آن بر آیید) و خوردن(اگر پول داشته باشید)بقیه ی عمر خود را سپری کنید.

آقای واردی از اعضا هیئت علمی دانشکده ی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه رایس می باشند،دانشگاه چکیده ای از سخنرانی وی را منتشر کرده که تصویر ناراحت کننده ای را از آینده به مخاطب نشان می دهد،پروفسور واردی این گفته ی معمول پیشتازان دنیای تکنولوژی را که پیشرفت فناوری همیشه کیفیت زندگی مردم را بهبود می بخشد به چالش کشیده است.

مدیران ارشد شرکت های بزرگ تکنولوژی همیشه تصویری از آینده ی انسان با کیفیت بالا و اتوماسیون هرچه بیشتر ترسیم می کنند،اما به نظر می رسد این نقطه نظرات زیاد پروفسور واردی را خوشحال نمی کند،وی در این باره می گوید:من آینده ی جالبی را برای بشر نمی بینم،من اعتقاد دارم که داشتن شغل و کار به انسان هدف می بخشد و با سرعت پیشرفت اتوماسیون در آینده فاجعه ای انسانی رقم خواهد خورد،در ۳۰ سال آینده ماشین ها قادر خواهند بود تا تقریبا هر کاری را انجام دهند و پیش بینی شده که تا سال ۲۰۴۵ نرخ بیکاری جهانی به مرز ۵۰ درصد برسد،البته منظور من این نیست که پیشرفت تکنولوژی باید متوقف شود،هنوز زمان داریم و من معتقدم باید با تشکیل ارگانهایی مربوط و تفکر و همکاری جهانی چاره هایی برای این مشکل بیاندیشیم.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.