ربات نقاشی که با کنترل نگاه انسان عمل می‌کند

0
new robot

مهندسان دانشگاه امپریال کالج لندن در حال بر روی پروژه ای هستند که اندام رباتیک را تنها از طریق نگاه انسان کنترل می‌کند.
محققان یک بازوی رباتیک را طراحی کرده‌اند که بوسیله یک قلم مو، نقاشی رنگ روغن چند رنگ را تنها به دستور چشم انسان به پایان می‌رساند. این سیستم در جهت جستجوی مهندسان برای ابزار بصری کنترل اندام رباتیک توسعه داده شده است.

انسان به مدت طولانی در مورد داشتن یک یا دو بازوی اضافی مانند شیوا، خدای هندوها که چهار بازو دارد،رویاپردازی کرده است.

new robotاین درست چیزی است که از نقطه نظر رباتیک، وجود یک بازوی مکانیکی را که وظایف عملکردی را اجرا می‌کند،امری ممکن می داند، اما موضوع قابل بحث در این زمینه این است که چگونه ممکن است کنترل این اندام به گونه ای باشد که احساس مفید بودن “طبیعی” به انسان بدهد و آزارهای جانبی ای را سبب نشود.
محققان امپریال کالج لندن بر روی این مشکل جدی کار می‌کنند. آنها نرم‌افزار رایانه‌ای به نام فناوری Gaze Space را توسعه دادند که حرکات چشم فرد را دنبال کرده و آن‌ها را به دستورات رباتیک تبدیل می‌کند.

در یک نمایش، یکی از دانشجویان سیستم را بطور کامل مورد آزمایش قرار داد. کنترل این بازو به صورت بصری بوده و به سادگی می‌تواند ابتدا با نگاه به نقطه شروع و سپس به نقطه پایان، خطوطی را رسم کند. کاربر برای تغییر رنگ‌ها، سه بار چشمک می‌زند تا نوک قلم مو را که روی سه گزینه رنگ مختلف قرار داده، به رنگ آغشته کن%

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد