عضویت در کانال تلگرام زوم تک

خودرویی که باند فرود پهپاد دارد

۰

پهپادها هم اکنون به طور گسترده در زمینه‌های مخابرات، ناوبری جهانی، تحقیقات هواشناسی، جغرافیایی و جاسوسی به کار گرفته شده اند.
از مصارف غیرنظامی پهپادها نیز میتوان به عنوان نمونه به حادثه فوکوشیمای ژاپن که از پهپادها برای بررسی آسیب‌های وارده به این نیروگاه استفاده شد اشاره نمود. پهپادها نقش مهم و تاثیرگزاری در شناسایی و ردیابی کشتی‌هایی که به صید غیرقانونی موجودات دریایی نظیر ماهی می‌پردازند یا خاموش کردن آتش‌سوزی‌ها و جایی که پرواز برای خلبان خطر دارد، ایفا می کنند. اما به تازگی وظیفه غیرنظامی تازه ای برای پهپادها در نظر گرفته شده تا به ایفای نقش متفاوتی بپردازند. شرکت های معروف آمازون، گوگل و ای بی اقدام به طراحی و آزمایش پهپادهای کالابر نموده اند. از ویژگی های بارز این طرح می شود به بالارفتن سرعت تحویل سفارش ها به مشتریان اشاره کرد.

شرکت خودروسازی Rinspeed سوئیس که همه ساله خودروهای مفهومی با طرح های عجیبی طراحی و روانه نمایشگاه خودروی ژنو می کند این بار و برای نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) سال ۲۰۱۶ لاس وگاس، تصمیم گرفته با ارائه خودرویی خاص پیشرو این نمایشگاه باشد که مهمترین ویژگی آن جفت شدن با یک فروند پهپاد است.این مفهومی جدید با یک فروند پهپاد جفت سازی شده و جالب اینکه این سیستم پروازی قابلیت فرود در باند تعبیه شده در خودرو را دارد.این پهپاد به عنوان کمک دست راننده عمل می کند به طوریکه به صورت آنلاین فرامینی را صادر کرده و پهپاد به طور خودکار آنها را انجام می دهد.این پهپاد مجهز به سیستم تصویربرداری و فیلمبرداری است و می تواند از مسیر حرکتی خودرو تصویربرداری کند.

new-car2

و همچون بسیاری از طرح های قبلی Rinspeed، نمایشی از تحول دانش نوین و ابتکارعمل محققان و طراحان است.

یکی از دیگر ویژگیهای مهم این خودرو که Ʃtos نام دارد امکان تطبیق دادن فضای داخلی آن با میل و علاقه راننده و سرنشینان است. از جمله این موارد می توان فرمان قابل حرکت با دامنه  وسیع، به طوریکه امکان جمع کردن آن و تبدیل شدنش به بخشی از داشبورد وجود دارد را نام برد.

انحنای خاصی که شیشه جلوی دو سرنشین جلو دارد قابل اتصال به یکدیگرند که در این حالت ساختاری تشکیل می شود که باید آن را قلب سیستم تفریحی و سرگرم کننده خودرو به شمار آورد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading...