عضویت در کانال تلگرام زوم تک

فراهم شدن امکانات لازم برای انتقال سرورهای تلگرام به داخل کشور

۰

آموزش تلگرام  :‌مدت ها است که زمزمه انتقال سرورهای تلگرام به ایران به گوش می رسد و مسئولان سرسختانه در پی این موضوع هستند.البته، این موضوعی غیرطبیعی نیز نیست!
تا کنون از حود نپرسیده اید که چرا میان تعداد زیاد پیامرسان هایی که توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرد، تنها انتقال تلگرام مورد بحث و بررسی بوده و با اصراربسیار زیادی دنبال می شود؟ بطوریکه طبق آخرین مصوبه ها تلگرام باید سرور خود را تا کمتر از یک سال آینده به داخل کشور منتقل کند.
دو دلیل برای این امر می توان حدس زد:

  • طبق آخرین آمار ۱۲ درصد کل ترافیک اینترنت کشور به تلگرام اختصاص دارد که در نوع خود عددی اعجاب آور بوده و نشان دهنده گره خوردگی عجیب کاربران گوشی هوشمند با این اپلیکیشن است.
  • بیش از ۸۰% کاربران تلگرام ایرانیان هستند و در سایر کشورها کمتر از این پیامرسان استقبال شده است.

این مطالب را از دست ندهید:

آموزش استفاده از تلگرام تحت وب / داشتن چند تلگرام به صورت همزمان

آموزش تلگرام / تبدیل کانال خصوصی به عمومی و بالعکس و تفاوت های آن ها

آموزش تلگرام / نحوه ایجاد ارتباط با مدیر کانال تلگرام

اما این امر تنها به نوشتن یک درخواست کتبی ختم نشده و نیازمند فراهم سازی زیرساخت های لازم است، امری که چندی پیش با راه اندازی نخستین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی در کشور صورت پذیرفت.
پس از بهره برداری از دیتاسنتر ابری (Cloud)، هم‌اکنون دولت چند ارائه دهنده خدمات دیتاسنتری خصوصی ایرانی را برای انتقال سرور به ایران تعیین کرده است.

قرار دادن عکس در متن تلگرام
به گفته مدیرعامل شرکت دانش بنیان افرانت سرورهای توزیع شده از جمله استانداردهای معمول دنیا بوده و اگر پیش از این محدودیت‌های ناشی از تحریم کشور عزیزمان در کار نبود، شرکت‌هایی از جمله گوگل از سالها پیش سرورهای خود را در ایران مستقر کرده بودند.
از دیگر اهداف راه اندازی این دیتاسنتر می توان به بستری داخلی برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران اشاره کرد.

بد نیست بدانید که پس از ایران روسیه، مهد تلگرام، با آمار ۱۱% دومین کشوری است که تلگرام در آن به محبوبیت رسیده است.از ایتالیا نیز می توان به عنوان کشور رده سوم در این زمینه نام برد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا بالاخره سرورهای تلگرام به ایران منتقل خواهند شد؟

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.