فرضیه ی افزایش ابتلا به سرطان مغزی به دلیل استفاده از تلفن همراه رد شد

0
تاثیر استفاده از تلفن همراه بر سرطان مغز

همواره فرضیه هایی راجع به ارتباط ابتلا به سرطان مغزی و استفاده از تلفن همراه وجود داشته است که طبق آن برخی از محققان و نیز جامعه ی جهانی پزشکان رواج استفاده از تلفن همراه را دلیل افزایش ابتلا به سرطان مغزی عنوان می کردند ولی امروز محققان استرالیایی نتیجه ی تحقیق خود را منتشر کرده اند که نشان می دهد هیچ ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و ابتلا به سرطان مغزی وجود ندارد.

تیمی از محققان استرالیایی به تازگی آمار ابتلا به سرطان مغزی در این کشور را تحت نظر گرفته اند و طبق نتیجه گیری آنها استفاده از تلفن همراه هیچ ارتباطی به سرطان مغزی ندارد ، در این پژوهش محققان استرالیایی نرخ ابتلا به سرطان مغزی را در بازه ی زمانی سال ۱۹۸۲ تا سال ۲۰۱۳ را تحت نظر گرفتند و متوجه شده اند که نرخ ابتلا به سرطان مغزی پس از رواج استفاده از تلفن همراه در مقایسه با بازه ی زمانی قبل از رواج تلفن همراه تقریبا هیچ گونه تغییری نداشته است ، آمارها نشان می دهند که نرخ ابتلا به سرطان مغزی در خانمها هیچ گونه تغییری نداشته است و گرچه این نرخ در مردان اندکی افزایش داشته است اما این افزایش مربوط به گروه سنی بالای ۷۰ سال می باشد که هیچ ارتباطی با استفاده از تلفن همراه ندارد چون این افزایش نرخ قبل از سال ۱۹۸۲ نیز وجود داشته است و شروع دوره ی رواج استفاده از تلفن همراه به سال ۱۹۸۲ بر می گردد.

به هر حال همواره نگرانی هایی در مورد امواج الکترومغناطیس ساطع شده از گوشی های موبایل وجود داشته است و با وجود نتایج امیدوار کننده ی پژوهش محققان استرالیایی هنوز تحقیقاتی به منظور یافتن ارتباطی بین تلفن های همراه و  خطرات ناشی از استفاده ی از آنها در جریان  می باشد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.