عضویت در کانال تلگرام زوم تک

کوالکام ممکن است ۴۰۰۰ نفر از کارکنانش را اخراج کند

۰

پس از یک مدت طولانی که چیپست ها کوالکام در اوج شکوه و وقار قرار داشتند و به شکل زیادی پرسود برای کوالکام عمل میکردند. بالاخره این شکوه و یکه تازی کواکلام به پایان خود نزدیک میشود. این موضوع عمداتا به دلیل گرم شدن پردازنده ی کوالکام Snapdragon 810 بود که مسئله ی بغرنج و پیچیده ای را برای کوالکام رقم زد. بعد از همه ی این موضوعات حال شایعاتی شده از این قرار که کوالکام تصمیم دارد ۴۰۰۰ نفر از کارکنانش را اخراج کند. به علاوه ی آنهایی که در اواخر سال گذشته چنین اتفاقی برایشان افتاد.

کوالکام ممکن است ۴۰۰۰ نفر از کارکنانش را اخراج کند

با این حال ، این اتفاق ممکن است تنها یک فرایند ساده برای بازسازی و سازماندهی مجدد چیزهایی باشد که باعث کاهش هزینه ها میشود و این عمل را تمام شرکت های مشابه و بزرگ جهان که در یک دست انداز  سودهی می افنتد انجام میدهند. که حتی ممکن است این عمل قیمت سهام آنها را نیز بالاتر ببرد. دلیل اینکه چرا چنین اتفاقی برای این شرکت افتاده است را میتوان از دست دادن مشتریان عنوان کرد. ممکن  از دست دادن مشتری بزرگی چون ساسمونگ چنین ضربه ی مهلکی به این شرکت زده باشد و تا این اندازه سود دهی آنها کاهش پیدا کرده باشد. از طرفی پردازنده ی اگزینوس ۷۴۲۰ که در آخرین گوشی سامسونگ یعنی گلکسی S6 استفاده شد از اصلی ترین رقیبان چیپست های کوالکام به شما میرود. اما تنها ساخت این چیپست ها منبع اصلی درآمد برای کوالکام نیست.

این شرکت به طور عمده ای با رشد صدور مجوز ثبت اختراع و حق امتیاز نزدیک به ۳۲ میلیارد دلار پول نقد به دست آورد بدون هیچ بدهی ، تحلیلگران میگویند که کوالکام درامد اصلی اش در حق امتیاز و چیز های همانند آن است و درآمدی که از چیپست هایش بدست میاورد یک چیز ناچیز است. به هر حال این عمل ممکن است یک کار ساده برای کمی تغییرات در ساختار کلی این شرکت باشد. هنوز هم چیزی تمام نشده و چیپست قدرتمند کوالکام Snapdragon 820 در راه است.

منبع : phonearena

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading...