نرم افزار سامسونگ برای کمک به نوزادان نارس

0
نرم افزار سامسونگ برای کمک به نوزادان نارس
Premature Baby in Incubator...AMPBR0 Premature Baby in Incubator

پیشرفت روزانه ی فناوری همه ی جنبه های زندگی انسان را تحت تاثیر خود قرار داده است و کاربردهای دنیای دیجیتال امروز به انتشار عکسهای تعطیلات آخر هفته در اینستاگرام محدود نمی شود.

شرکت سرشناس سامسونگ به تازگی نرم افزاری را به منظور کمک به سلامتی نوزادان نارس تولید کرده است که Voice Of Life و یا آوای زندگی نام دارد ، با استفاده از این نرم افزار مادری که دچار زایمان پیش از موعد شده است و نوزادی نارس را به دنیا آورده می تواند صدای خود و نیز صدای قلبش را ضبط نموده و با تغییراتی که نرم افزار روی این صدا انجام می دهد فرکانسهای بالا حذف می شوند و صدای خروجی ای که برای نوزاد پخش می گردد دقیقا همانند صدایی است که در داخل رحم مادر می شنیده است ، شاید برایتان جالب به نظر برسد که این نرم افزار چه کاربرد مثبتی را خواهد داشت و اصلا این نرم افزار به چه درد می خورد ؟ آخرین تحقیقات انجام گرفته بر روی روند شکل گیری و پیشرفت مغز نوزاد نشان می دهند که مغز کودک برای رسیدن به درجه ی خاصی از بلوغ در هنگام زایمان طبیعی نیاز به آن دارد که کودک در دوران بارداری صدای قلب مادر و نیز صدای صحبت های وی را بشنود که نوزادان نارس از این نعمت بی بهره می مانند ، بدین ترتیب با نرم افزار سامسونگ و نیز بلندگوهایی که در داخل دستگاه نگه دارنده ی نوزاد نارس جاگذاری می شوند صدای قلب مادر و نیز صدای خود مادر به صورت مصنوعی ولی با همان جزییاتی که کودک در داخل رحم مادر می شنود برای او پخش می گردد تا علاوه بر کمک به توسعه و پیشرفت عملکرد مغزی نوزاد ، مادری که به دلیل مراقبت های ویژه از نوزادش نمی تواند برای چند هفته ای با کودکش در تماس باشد مقداری آسودگی خاطر پیدا کند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.