پوکمون گو اولین بازی موبایلی که توانست ۶۰۰ میلیون دلار به جیب بزند

0
پوکمون گو

زمانی که توسعه دهندگان پوکمون گو تصمیم به ساخت این بازی محبوب گرفتند هیچکس حتی فکر این را نمی کرد که این بازی با یک تیک آف ناگهانی در مسیری قرار گیرد که امروزه به موجب آن درآمدی معادل ۶۰۰ میلیون دلار را ازان خود کند، مسیری که جان خیلی ها را گرفت و واکنش های متفاوتی را در بر داشت.

گیم پلی این بازی ساده و دوست داشتنی بود اما ایده ای که پشت این بازی بود موجب موفقیت آن شد، ایده ای که توانست کاربران را مجبور کند تا دست در جیبشان کنند و برای دریافت امتیاز بیشتر در بازی پول پرداخت کنند. با توجه به این موارد شرکت آمریکایی App Annie گزارشی را منتشر کرده که نشان می دهد پوکمون گو اولین بازی ای است که توانسته ۶۰۰ میلیون دلار درآمد را در بازار اپلیکیشن ها و بازی های گوشی های هوشمند نصیب خود کند.

همچنین شرکت App Annie گفته است که شرکت سازنده پوکمون گو یعنی Niantic با همکاری Nintendo توانسته است این درآمد را در مدت تنها ۹۰ روز به دست آورد! این واقعا خارق العاده است زیرا بازی محبوب Clash of Clans دستیابی به این درآمد را در ۵۰۰ روز رقم زد و یا بازی Candy Crush Saga این درآمد را در ۲۰۰ روز به دست آورد.

البته باید منتظر ماند و دید که پوکمون گو می تواند درآمد خود را افزایش دهد یا نه زیرا طی آپدیت های جدید این بازی دیگر امکان استفاده از پوکمون گو را در هنگام رانندگی با اتومبیل یا هر وسیله نقلیه یگری را ندارید، به نظر می رسد Niantic این کار را برای افزایش ایمنی کاربران خود انجام داده است.  اما در هر صورت این ویژگی جدید اصلا باب دل کاربران پوکمون گو نیست و خطر از دست دادن دوباره طرفداران برای پوکمون گو در کمین است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.