وای فای منفعل،راه حل دانشگاه واشنگتن برای بهینه سازی انرژی

0
وای فای منفعل

استفاده از اینترنت Wifi در خانه ها،هتلها،کافی شاپها و… به جزوی جدا نشدنی از زندگی مردم تبدیل گردیده است و از آنجا که استفاده از Wifi باتری زیادی را از دستگاه دیجیتالی کاربر مصرف می کند چندی است که محققان مختلف از سر تا سر جهان سعی دارند تا این مصرف انرژی این نوع از اینترنت را به حداقل برسانند.

محققان دانشگاه واشنگتن آمریکا به تازگی طرحی را ارائه داده اند که ممکن است بتواند این مسئله را تا قدر زیادی حل کند،طرح آنان که به Wifi منفعل و یا(Passive Wifi) معروف است مصرف انرژی اش در حدود یک ده هزارم Wifi فعلی می باشدو البته منظور از مصرف انرژی کاهش عمر باتری موبایل و یا دستگاه های مقصدی است که به Wifi محلی متصل می باشند.گفتنی است که طبق محققان دانشگاه واشنگتن حد اکثر سرعت این نوع وای فای ۱۱ مگا بیت در ثانیه است که در مرحله ی فعلی چنگی به دل نمی زند ام آنها طرح هایی را برای افزایش سرعت آن مطرح کرده اند.علاوه بر این این طرح نقش مهمی را در تحقیق و توسعه ی اینترنت اشیاء بازی خواهد کرد و دیگر نگرانی ای برای مصرف انرژی در نتیجه ی استفاده ی مداوم اشیاء از اینترنت خانه وجود نخواهد داشت.

گفتنی است که پروژه ی مذکور توسط سازمان ملی علوم آمریکا،دانشگاه واشنگتن و شرکت کوالکام تحت حمایت مالی قرار دارد و قرار است تا نتایج این پروژه به طور رسمی در مجله ی USENIX Symposium و در قسمت طراحی و توسعه درنسخه ی ماه آینده به چاپ برسد.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.