شکایت پدر یکی از کشته شدگان حملات پاریس از فیسبوک، تویتر و گوگل

0
شکایت پدر یکی از کشته شدگان حملات پاریس از فیسبوک، تویتر و گوگل

فیسبوک، تویتر و گوگل از طرف مردی مورد شکایت قرار گرفته اند که اظهار داشته است این سرویس ها به گروه های تروریستی از جمله داعش، “پشتیبانی مادی” ارائه میکنند.

شکایت پدر یکی از کشته شدگان حملات پاریس

Reynaldo Gonzalez، که دخترش Nohemi در حادثه ی تروریستی پاریس کشته شد، شکایتش را روز سه شنبه در دادگاهی در کالیفرنیا مطرح کرد. این دادخواست سه کمپانی تکنولوژی را متهم میکند که “آنها به طور مشخص به گروه های تروریستی مانند داعش اجازه میدادند تا از شبکه های اجتماعی شان به عنوان ابزاری برای انتشار تبلیغات افراطی گرایانه خود استفاده کنند، سرمایه های خود را افزایش دهند و نیرو های جدید جذب کنند.”

رسانه های اجتماعی این روزها منبع ارزشمندی برای تروریست ها به حساب می آیند تا عقاید خود را به اشتراک بگذارند و نیروهای جدیدی را برای تبهکاری های خود جذب کنند. این شرکت ها قوانین سخت گیرانه ای علیه ارسال مطالبی از این دست دارند و به محض مشاهده آنها را حذف میکنند و حساب متخلف را غیر فعال میکنند، اما این کار بسیار سخت است و نتیجه نمیدهد چرا که جستجو میان صد ها میلیون کاربر کاری بسیار دشوار است، و نکته ی دیگر این است که ایجاد حساب جدید کار ساده ای است اگر حساب قبلی شما حذف شود.

دادخواست گنزالس ادعا میکند که بدون تویتر، فیسبوک و یوتیوب از گوگل، رشد داعش در چند سال اخیر غیر ممکن بوده است. داعش توسط قابلیت ارسال پیام که توسط این سرویس ها ارائه میشود اقدام به جذب نیروها میکند. همچنین از این سرویس ها برای انتشار ویدئو های تبلیغاتی دائش استفاده میشده است تا مردم را راغب به عضویت در داعش یا کمک مالی کنند.

بر اساس آنچه که Associated Press روز چهارشنبه منتشر کرده است، فیسبوک و تویتر این دادگاه را بدون شایستگی دانسته اند .

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.