طراحی سایت اینتن

بازیافت کاغذ در خانه سلامت

0
بازیافت کاغذ در خانه سلامت
به این پست امتیاز دهید

بازیافت کاغذ در خانه سلامت : موضوع تولید و بازیافت در دنیای که بسیاری از منابع محدود شده اند بسیار حائز اهمیت است. صنایع زیادی وجود دارد که به جای اینکه مواد جدید تولید کنند ، مشغول به بازتولید و بازیافت مواد مصرف شده هستند.

فعالیت خانه سلامت

بازیافت کاغذ در خانه سلامت : از جمله فعالیت های که خانه ی سلامت در خصوص بازیافت کاغذ انجام می دهد می توان به چگونگی آموزش تفکیک زباله های تر و خشک اشاره نمود. در میدان های تره باز هم سطل های بخصوصی برای جداسازی زباله های تر و خشک و بازیافت کاغذ قرار داده شده است.

مراحل انجام بازیافت کاغذ

به صورت کلی می توان اینگونه گفت که بازیافت کاغذ دارای 4 مرحله ی اصلی می باشد که شامل مراحل زیر است:

  1. جمع آوری
  2. بسته بندی و پرس
  3. خرد کردن
  4. خمیر کردن

در هر کدام از مراحل بازیافت کاغذ، اقداماتی صورت می گیرد:

مرحله اول شامل جمع آوری و تفکیک از مبدا می باشد/ مرحله دوم شامل انتقال به انبار برای تفکیک سازی دوباره و در صورتی که شیشه و نایلون باشد جداسازی انجام می شود / مرحله سوم به پرس کردن کاغذهای باطله و بارگیری و ارسال به کارخانه اختصاص دارد/ در مرحله چهارم، کاغذ های باطله را درون دیگ های بزرگی می ریزند که این دیگ ها با نام گالاندول شناخته می شوند و در صورتی که دارای رنگ باشند به کمک کلر و سود رنگ زدایی می گردند.

به جز 4 مرحله فوق که جز مراحل اصلی هستند، سه مرحله دیگر نیز وجود دارد:

مرحله پنجم : بعد از اینکه رنگ زدایی انجام شد، مواد حاصل را با آب ترکیب می کنند و به کمک پروانه ی که در دیگ های آب و کاغذ ترکیب شده و شیرابه ی به وجود می آید.

مرحله ششم: در این مرحله شیرابه را بر روی میزکار پهن می کنند که عرض 1 متر تا طول 8 متر داشته است؛ تا به واسطه منفذها آب اضافی به بیرون هدایت شود.

مرحله هفتم : در مرحله ی هفتم ، شیرابه و خمیری که حاصل شده را بر روی غلطک هایی پهن می کنند و از خشک کن های زیادی رد میکنند.

مرحله هشتم یا آخر: در آخرین مرحله کاغذ های که بدست آمده را برش میدهند.

بازیافت کاغذ در خانه سلامت

با زوم تک همراه شوید…

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.