روبات‌های دانشگاه خواجه‌نصیر مقام نخست مسابقات جهانی پهپاد را از آن خود کردند .

0
پهباد ها

پهباد ها همروزه به عنوان یکی از ابدزار های بسیار جالب برای مقاصد مختلف در دنیای تکنولوژی بکار می رود . به گزارش زوم تک تیم رباتیک دانشگاه خواجه نصیر مقام نخست مسابقات جهانی پهباد را از آن خود کرد.

تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی ( KN2C) در مسابقات جهانیIMAVS چین، که مهمترین مسابقات جهانی  پهپادها)روبات‌های پرنده) است، موفق به کسب مقام اول شدند. تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با حمایت فروشگاه اینترنتی بامیلو در این مسابقات حاضر شد و توانست در مهمترین مسابقات جهانی روباتیک به‌عنوان برترین تیم انتخاب شود.
مسابقات جهانیIMAVS چین، امسال از ۱۷ تا ۲۱ اکتبر در پکن برگزار شد و تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیر‌الدین طوسی در کنار سه تیم دیگر دانشگاهی به نمایندگی از کشور ایران در این مسابقات حضور پیدا کردند. تیم دانشگاه خواجه نصیر  مقام اول و تیم‌هایی از کشور هلند و مکزیک به ترتیب دوم و سوم شدند. این تیم تا به‌حال بهترین عملکرد را در بین رقبای خود در حوزه کنترل روبات‌های پرنده در فضای بسته(InDoor) داشته‌اند. این تکنیک که در آینده می‌تواند سرمنشا تحول بزرگی در حوزه حمل‌ونقل کالا و بسته‌های پستی باشد ، برای بسیای از صنایع حایز اهمیت است.
حمید رضا تقی راد، سرپرست تیم اعزامی دانشجویان تیم KN2C می‌گوید: « در این مسابقات خودگردان کردن حرکت روبات ها و تهیه نقشه سه بعدی مکان هم‌زمان با حرکت هوشمند روبات از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.» او ادامه داد: « موفقیت این دانشجویان، نشان‌دهنده تلاش، پشتکار و برنامه‌ریزی دقیق آنهاست.»
رامتین منزهیان، مدیرعامل بامیلو به عنوان حامی این دانشجویان برای شرکت در مسابقات گفت: « موفقیت این دانشجویان در یکی از پیشروترین رشته‌های علمی باعث افتخار بامیلوست. ما امیدواریم این دانشجویان بتوانند مبدع راهکاری عملی برای حمل کالاها توسط روبات‌های پرنده در ایران وجهان باشند. ما بر این باوریم که صنعت تجارت‌الکترونیک در کنار صنعت روباتیک می‌توانند در ارائه ساده‌تر خدمات و راحت کردن زندگی مردم موثر باشند.»
تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در سال ۱۳۸۴ کار خود را با طراحی روبات‌های امدادگر آغاز کرد و حالا با  ۲۸ عضو فعال، در حوزه‌ روبات‌های عمودپرواز، امدادگر و فوتبالیست مشغول به فعالیت است. این گروه همچنین روی طراحی و ساخت روبات‌های مین‌یاب، کن ست و میکروموس نیز تجربیاتی دارد. /
درباره بامیلو
مردم ایران مانند تمام مردم دنیا، به دسترسی آسان به کالاهای مورد نیاز خود علاقه‌مند هستند؛ اما بسیاری باور دارند که خرید تعداد زیادی از کالاها، در برخی نقاط کشور، بسیار سخت و یا غیر ممکن است. بسیاری از تأمین‌کنندگان کالا نیز به دلیل پهناور بودن کشور و ناهمگون بودن بافت بازار و هزینه‌های بالای بازاریابی و توزیع، به تمام بازار فروش دسترسی ندارند؛ بامیلو جایی است که این دو گروه را در یک بازار مجازی به هم می‌رساند. وب‌سایتی که از یک طرف به فروشندگان اجازه می‌دهد محصولات خود را در سراسر کشور بدون نیاز به سرمایه‌گذاری در بخش فناوری‌اطلاعات و بازاریابی  به فروش برسانند و ازسوی دیگر امکان خرید محصولات متنوع را به قیمت واحد برای همه ایرانیان در هر نقطه از ایران ممکن می‌سازد. برای خرید در بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران به www.bamilo.com مراجعه کنید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.