طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

اپراتورها عامل ایجاد اختلال در سرعت اینترنت نبودند

0

به گفته های مدیر عامل شاتل کیفیت نامناسب و همچنین مشکلات و اختلالات اینترنت در ماه های اخیر، خارج از دایره ی اختیارات اپراتور های تلفن همراه بوده است. احمد رضا نخجوانی، مدیر عامل مجموعه شرکت های شاتل افزود که کمپانی های مطرح و همچنین دارنده ی پروانه ی ارتباطات ثابت، بیش از سایر کمپانی ها نگران سرمایه گذاری های بسیار بزرگ و کلان انجام شدن در این زمینه هستند و همچنین می دانند برای حفظ و نگهداری سرمایه ای که در این بخش پرداخت کرده اند، آن هم در این شرایط بسیار سخت بازار، مشتری مداری و ارائه ی خدمات پر کیفیت از بهترین راهکار ها است. با همه ی این شرایط موجود، مایه ی تعجب و شگفتی است که می بینیم دوباره در رسانه های ملی علت ابن اختلالات موجود و پیش آمده را اختلالات در اپراتور ها گزارش می کنند.

بر طبق دیگر گفته های آقای نخجوانی ماجرای کاهش کیفیت دسترسی کاربران به اینترنت از آذر ماه سال 96 شروع شد و از چند هفته ی قبل هم با فیلتر شدن اپلیکیشن پیام رسان تلگرام این ماجرا به اوجش رسید. اگر بخواهیم حقیقت را بازگو بکنیم از آذر ماه سال 96 که مصوبه ی 266 کمیسیون تنظیم مقررات در مجلس تصویب شد در کمال ناباوری حق انتخاب از کاربران و مصرف کنندگان اینترنت برای انتخاب سرویس های حجمی و دیگر سرویس های تشویقی گرفته شد و کاربرانی که قبلا به واسطه ی نعمت رقابت میان اپراتور های موجود در بازار از سرویس هایی به مراتب پر سرعت تر از سرویس خریداری شده بهره می بردند، از سرویس هایی بهره می برند که اپراتور ها اجازه ی باز گذاشتن سرعت ندارند و بر طبق آمار و ارقامی که وجود دارد بخش اعظمی از این نارضایتی ها که کاربران از خودشان نشان داده اند به همین خاطر است.

آقای نخجوانی در آخر گفتند که ما صلاحیت این را نداریم که درباره‌­ ی مصلحت­‌ اندیشی‌ و همچنین دور اندیشی حاکمیت برای اداره ی امور کشور اظهار نظر شخصی کنیم ولی دست کم ما از این مسئولان این انتظار را داریم که از صحبت درباره­‌ ی نقش اپراتورها به‌ عنوان عوامل اختلالات اخیر خودداری شود و علت و چگونگی این اختلالات را به گونه ای دیگر برای مردم روشن کنند و فقط و فقط اپراتور ها را مقصر نشان ندهند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید….

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران