عضویت در کانال تلگرام زوم تک

نابودی زمین توسط بشر در اواخر قرن ۲۱

۰

بشر همیشه با تکنولوژی ها و علوم خود توانسته ضربه مهلکی به زمین و موجودات روی زمین وارد کرده است ، این بار نیمی از موجودات جهان تا اواخر قرن ۲۱ با عملکرد انسان در محیط زیست منقرض خواهد شد.

انقراض گونه های محیط زیست و نابودی زمین توسط بشر

یک مفسر امریکایی در جدیدترین کتاب منتشر شده خود این واقعیت را اعلام کرده است ، با توجه به گفته های این مفسر این انقراض ششمین انقراض بزرگ در طول تاریخ بشمار می رود ، یکی از انقراض های بزرگ که در طول تاریخ یعنی ۶۵ میلیون سال قبل اتفاق افتاده است ، انقراض دایناسور ها موضوعی است که قرن های گذشته بصورت گسترده در روی زمین اتفاق افتاده است ، اما این اتفاق از برخورد سیاره های دیگر با زمین اتفاق افتاده است ، انقراض قرن ۲۱ چیزی ماورای این اتفاق خواهد بود ، چرا که انسان ها بصورت نادانسته با عملکرد های خود در زمین باعث این انقراض خواهند شد.

الیزابت کولبرت مفسر مذکور امریکایی یک فعال محیط زیست و روزنامه‌ نگار می باشد وی در کتاب " انقراض ششم: یک تاریخ غیرطبیعی" که جایزه پولیتزر ۲۰۱۵ را برای این کتاب گرفته است ، درک انسان از انقراض در دهه ۱۷۴۰ را تا به امروز ردیابی کرده است ،  وی در این کتاب گفته است : دانشمندان بر سر این نکته که انسان‌ها عامل انقراض ششم است ، توافق دارند.

وی در کتاب خود اینگونه می نویسد : هنگامی که محققان با استخوان‌های قدیمی حیوانات روبرو می شوند ، هدف نخست آن‌ها ربط دادن این استخوان‌ها با گونه‌هایی بود که قبلا در روی زمین زندگی میکرده اند. مثلا در سال ۱۷۳۹ میلادی ، وقتی گروهی از محققان اولین استخوان‌های Mastodon (پستانداری شبیه فیل) را یافتند ، تصور میکردند که به دنبال بقایایی از دو حیوان مختلف مثل، یک فیل و یک کرگدن هستند. با این وجود بعد از مدت ها محقق فرانسوی به نام " ژرژ کوویه " نظریه ای مبنی بر اینکه این استخوان‌هامربوط به ماقبل تاریخ بوده است مطرح کرد و از این رو محققان برای اولین بار، این نظریه را ارائه نمودند که احتمالا یک گونه کامل وجود داشته و منقرض شده است.

 این محقق در راستای این نظریه گفته است :  یکی از مجرم‌های اصلی انقراض ششم بر روی زمین آب‌وهوا خواهد بود، اما کشاورزی پیشرفته امروزی و جمعیت در حال رشد انسان نیز در این جرم نقش بسزایی خواهد داشت. انسان‌ها با گرم‌کردن زمین توسط ماشین های آلوده خود و واردکردن گونه‌های مهاجم به نواحی مختلف و پراکنده‌کردن قارچ‌ها و ویروس‌ها ، کل حیات از بین خواهد رفت.

نظر شما در مورد عملکرد انسان با طبیعت چی هست ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.