نابودی زمین توسط بشر در اواخر قرن ۲۱

0
نابودی زمین توسط بشر در اواخر قرن 21

بشر همیشه با تکنولوژی ها و علوم خود توانسته ضربه مهلکی به زمین و موجودات روی زمین وارد کرده است ، این بار نیمی از موجودات جهان تا اواخر قرن ۲۱ با عملکرد انسان در محیط زیست منقرض خواهد شد.

انقراض گونه های محیط زیست و نابودی زمین توسط بشر

یک مفسر امریکایی در جدیدترین کتاب منتشر شده خود این واقعیت را اعلام کرده است ، با توجه به گفته های این مفسر این انقراض ششمین انقراض بزرگ در طول تاریخ بشمار می رود ، یکی از انقراض های بزرگ که در طول تاریخ یعنی ۶۵ میلیون سال قبل اتفاق افتاده است ، انقراض دایناسور ها موضوعی است که قرن های گذشته بصورت گسترده در روی زمین اتفاق افتاده است ، اما این اتفاق از برخورد سیاره های دیگر با زمین اتفاق افتاده است ، انقراض قرن ۲۱ چیزی ماورای این اتفاق خواهد بود ، چرا که انسان ها بصورت نادانسته با عملکرد های خود در زمین باعث این انقراض خواهند شد.

الیزابت کولبرت مفسر مذکور امریکایی یک فعال محیط زیست و روزنامه‌ نگار می باشد وی در کتاب " انقراض ششم: یک تاریخ غیرطبیعی" که جایزه پولیتزر ۲۰۱۵ را برای این کتاب گرفته است ، درک انسان از انقراض در دهه ۱۷۴۰ را تا به امروز ردیابی کرده است ،  وی در این کتاب گفته است : دانشمندان بر سر این نکته که انسان‌ها عامل انقراض ششم است ، توافق دارند.

وی در کتاب خود اینگونه می نویسد : هنگامی که محققان با استخوان‌های قدیمی حیوانات روبرو می شوند ، هدف نخست آن‌ها ربط دادن این استخوان‌ها با گونه‌هایی بود که قبلا در روی زمین زندگی میکرده اند. مثلا در سال ۱۷۳۹ میلادی ، وقتی گروهی از محققان اولین استخوان‌های Mastodon (پستانداری شبیه فیل) را یافتند ، تصور میکردند که به دنبال بقایایی از دو حیوان مختلف مثل، یک فیل و یک کرگدن هستند. با این وجود بعد از مدت ها محقق فرانسوی به نام " ژرژ کوویه " نظریه ای مبنی بر اینکه این استخوان‌هامربوط به ماقبل تاریخ بوده است مطرح کرد و از این رو محققان برای اولین بار، این نظریه را ارائه نمودند که احتمالا یک گونه کامل وجود داشته و منقرض شده است.

 این محقق در راستای این نظریه گفته است :  یکی از مجرم‌های اصلی انقراض ششم بر روی زمین آب‌وهوا خواهد بود، اما کشاورزی پیشرفته امروزی و جمعیت در حال رشد انسان نیز در این جرم نقش بسزایی خواهد داشت. انسان‌ها با گرم‌کردن زمین توسط ماشین های آلوده خود و واردکردن گونه‌های مهاجم به نواحی مختلف و پراکنده‌کردن قارچ‌ها و ویروس‌ها ، کل حیات از بین خواهد رفت.

نظر شما در مورد عملکرد انسان با طبیعت چی هست ؟

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.