آموزش استفاده از آفیس آنلاین

2

شاید بعضی از کاربران به برنامه های آفیس را نداشته باشند و دوست دارند بدون نصب با این برنامه کار کنند. یکی از راه هایی که زوم تک به شما پیشنهاد می دهد استفاده از نسخه ی آنلاین محصولات آفیس است که می توانید در همان جا نیز ذخیره یا حتی چاپ هم بکنید.

این برنامه شامل چهار برنامه از مجموعه نرم افزارهای آفیس می باشد که می توانید با برنامه های Word ، Excell ، PowerPoint و OneNote کار کنید. برای این که چگونه از این سرویس ها استفاده کنید آموزش زیر را دنبال کنید.

ابتدا به سایت Onedrive.com بروید و اگر در این سایت عضو نیستید ثبت نام کنید. البته اگر قبلا از سرویس اسکای درایو استفاده کرده باشید می توانید بدون ثبت نام وارد سایت شوید.

onedrive-main

در بالای صفحه سمت چپ بر روی فلش که رو به پایین است کلیک کنید تا منوی آن باز شود سپس شما در این جا چهار سرویس آفیس را مشاهده می کنید که می توانید هر کدام را بسته به نیازتان انتخاب کنید.

onedrive-1

برای مثال اگر ورد آنلاین را انتخاب کنید در صفحه اول این قسمت را مشاده می کنید. برای این که صفحه خالی را داشته باشید روی Use blank document کلیک کنید و اگر بخواهید از الگو های خود ورد استفاده کنید قسمت Browse Templates بروید.

onedrive-word1

همان طور که در زیر مشاهده می کنید تمام امکانات یک ورد را دارا می باشد با این تفاوت که در این نسخه امکان تغییر فونت فارسی وجود ندارد و باید از فونت های پیش فرض مانند Tahoma یا Arial استفاده کرد.

onedrive-word2

برای ذخیره این نوشته های شما ، سیستم به صورت پیش فرض فایل خودتان را روی Onedrive آپلود می کند تا بعد نیز از آن استفاده کنید. همچنین می توانید با کلیک بر روی Share در گوشه بالای سمت راست آن را به دوستان خودتان ایمیل کنید.

همچنین برای برنامه های دیگری مانند PowerPoint نیز می توانید این مراحل را انجام دهید . در برنامه پاورپونت نیز انواع قالب هایی که برای اسلاید درست کردن استفاده می شود وجود دارد و نحوه ذخیره کردن پوشه ها نیز مانند مراحل بالا می باشد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

  1. باسلام
    از آنجایی که بیشتر کاربران از نرم افزارهای افیس بصورت افلاین استفاده میکنند لینکی جهت اپلود کردن دایکیومنت های خود به هنگاه اتصال به اینترنت گذاشته شود تا امکان جابجایی فیلهاشون از جایی که امکان اتصال وافزودن فایلها توسط فلش به کامپیوتر را داشته باشند.ممنون

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.