حمله هکر های اینترنتی به کره شمالی

0
North Korea kicked off the internet by giant DDoS

حمله متقابل هکر های اینترنتی به کره شمالی : در یکم دی ماه ارتباط اینترنتی کره شمالی بوسیله یک حمله DDoS یا همان حمله عدم سرویس دهی توزیع شده ، با دنیای خارج قطع شد . مدتی پیش FBI ادعا کرد که حمله اینترنتی چند هفته پیش به کمپانی سونی پیکچرز توسط هکر های دولتی کره شمالی انجام شده است و متعاقب آن دولت آمریکا وعده داد که پاسخ مناسبی را به دولت کره شمالی خواهد داد . به همین دلیل بسیاری معتقدند که قطع ارتباط اینترنتی کره شمالی در یکم دی ماه در واقع یک حمله اینترنتی از طرف دولت آمریکا بوده است .

البته بسیاری نیز معتقدند که این حمله توسط گروه های مستقل هک مانند Anonymous یا Lizard Squad انجام شده است . بعد از حدود نه ساعت و نیم ، در صبح روز دوم دی ماه ، مجددا ارتباط اینترنتی کره شمالی به حالت عادی بازگشت .

برای فهم بهتر این مقاله بهتر است مختصری در مورد حملات DDoS توضیح دهم . در این نوع حمله ، فرد هک کننده کاری می کند که از هزاران کامپیوتر در اینترنت ، تقاضا های سرویس غیر واقعی به طرف یک سایت اینترنتی واحد گسیل شود و به این ترتیب آن سایت اینترنتی با ترافیک بالا مواجه شده و نتیجتا از کار بیفتد .

این که یک سایت سرویس دهنده اینترنتی بوسیله حمله DDoS از کار بیفتد ، امری عادی و رایج است . چنانچه بارها سایت های بازی PlayStation و Xbox بوسیله حملات DDoS که توسط هکر های انفرادی یا گروه های هک انجام شده است ، از کار افتاده است . ولی این برای اولین بار است که کل ارتباط اینترنتی یک دولت توسط چنین حملاتی از کار می افتد . البته اگر ارتباط اینترنتی این دولت با دنیای خارج ، مانند دولت کره شمالی باشد ، دیگر این موضوع تعجبی نخواهد داشت .

چون در کره شمالی بر خلاف سایر نقاط جهان ارتباط همگانی با اینترنت فراهم نیست و فقط بعضی قسمت های دانشگاهی و نظامی به اینترنت وصل هستند . بنابراین ظرفیت و پهنای باند خط ارتباط اینترنتی کل کشور کره شمالی بسیار کم و در حد و حدود پهنای باند ارتباط اینترنتی یک دانشگاه غربی است . بنابراین طبیعی است که بتوان چنین پهنای باند کمی را بوسیله یک حمله DDoS از کار انداخت . در آخرین لحظات نوشتن این مقاله باخبر شدم که مجددا حمله مشابهی به کره شمالی انجام شده است و مجددا ارتباط اینترنتی کل کشور قطع شده است .

منبع : extremetech

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.