نوکیا آماده ی برگشت به خط مقدم جبهه ی نو آوری ، اما نه از طریق بازار گوشی

0
بازگشت نوکیا به دنیای فناوری

نوکیا یکی از پدیده های دنیای گوشی های هوشمند بود که چند سالی در بازار یکه تازی می کرد ، تا اینکه اندروید بلای جانش شد و نهایتا به نابودی سهمش از بازار گوشی های هوشمند انجامید ، از زمان خرید دپارتمان گوشی های هوشمند نوکیا توسط مایکروسافت که در سال ۲۰۱۴ انجام شد نوکیا با نام “لومیا” خداحافظی کرد و قرار را بر این گذاشت که تا سال ۲۰۱۶ هیچ گوشی هوشمندی را به بازار نفرستد ، از سال ۲۰۱۴ تا به امروز فعالیت شرکت نوکیا به عرضه ی تبلت Nokia N1 در بازار محدود می گردد که نتوانست خیلی موفق عمل کند.

از اوایل سال ۲۰۱۶ که نوکیا آن را شروعی برای فعالیت دوباره ی خود عنوان کرده بود ، همواره شایعاتی درباره ی نحوه ی شروع دوباره ی نوکیا و محصولات جدید این شرکت فنلاندی شنیده می شود ، برخی معتقدند که نوکیا قصد دارد تا کار خود در بازار گوشی های هوشمند را با ساخت Nokia C1 دنبال کند و برخی هم می گویند که نوکیا برای همیشه قید بازار گوشی های هوشمند را زده و  قصد دارد تا از راه های دیگر به بازار فناوری برگردد.

امروز خبری از سوی شرکت نوکیا منتشر گردید که ما را در میان این شایعات ضد و نقیض مقداری راهنمایی می کند ، شرکت نوکیا تایید کرد که به تازگی شرکت فرانسوی Withings را با قیمتی معادل ۱۹۱ میلیون دلار خریداری نموده است ، شرکت فرانسوی مذکور در حوزه ی ساخت ساعت های هوشمند ، دستبند های هوشمند ورزشی و دیگر گجت های پوشیدنی فعالیت دارد و به گفته ی مدیر عامل شرکت نوکیا این یکی از رویکرد های شرکت تحت مدیریتش برای بازگشت به بازار می باشد و وی ادعا کرد که نوکیا قصد دارد تا به صف اول خلاقیت و نو آوری در عرصه ی گجت های پوشیدنی وارد گردد.

بازار گجت های پوشیدنی یکی از پر استعداد ترین بازار های حال حاضر می باشد و با اینکه شرکت های بسیاری در این عرصه فعالیت دارند اما کاربران ترغیب زیادی برای خرید محصولات فعلی نشان نمی دهند و نو آوری دقیقا همان چیزی است که می تواند در این بازار موثر واقع گردد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.