اچ تی سی در ساخت نکسوس بعدی از فناوری ۳D Touch استفاده می کند

0
فناوری 3D Touch

فناوری ۳D Touch برای اولین بار توسط شرکت اپل در ساخت گوشی آیفون ۶ مورد استفاده قرار گرفت و هم اکنون وجود این فناوری را در آخرین محصولاتش مثل آیفون ها،اپل واچ ها و مک بوک هایش شاهد هستیم،گرچه استفاده از آخرین فناوری می تواند کاربر را به خرید محصول شما جذب نماید،اما فناوری ۳D Touch آنگونه هم که به نظر می رسید کاربردی نشد،حداقل تا به امروز که اینگونه است.

کاربران،کارشناسان و دولوپر ها آنگونه که انتظار می رفت از این فناوری استقبال نکردند و به گفته ی یکی از کارشناسان فعال در عرصه ی تکنولوژی چند سالی طول خواهد کشید تا دولوپرها بتوانند از این فناوری برای ساخت نرم افزارهایی جالب استفاده نمایند.

از زمان عرضه ی آیفون ۶ که به این فناوری مجهز بود،شرکت های دیگر که گوشی هایی اندرویدی می سازند نیز بیکار ننشسته اند و به منظور حفظ رقابت خود با اهالی کوپرتینو سعی کرده اند تا محصولاتشان را به این فناوری مجهز کنند،شرکت های چینی همواره مشغول بررسی این فناوری بوده اند و شرکت هایی چون هواوی و ZTE همین حالا هم محصولاتی با این فناوری را به بازار عرضه کرده اند،که از جمله ی این محصولات می توان از ZTE Axon Mini و Huawei Mate S نام برد.این روند در سال جاری هم ادامه دارد و شرکت های دیگری چون شیائومی ، Meizu ، Oppo و Vivo قصد دارنذ تا گوشی های امسالشان را به این فناوری مجهز نمایند.

کپی کاری در شرکت های چینی مسئله ای نیست که برای کسی تعجب را به همراه آورد ولی نکته ی جالب اینجاست که طبق اخبار موجود شرکت اچ تی سی که وظیفه ی ساخت گوشی نکسوس بعدی را به عهده دارد قصد دارد  تا این گوشی را به فناوری ۳D Touvh مجهز نماید که در صورت محقق شدن این امر تا حدودی این فناوری همگانی می شود و می توانیم منتظر ساخت نرم افزارهایی برای استفاده از آن از سوی دولوپر ها باشیم.

 

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.