ویژگی جدید گوگل استور برای جلوگیری از آپدیت خودکار اپلیکیشن ها

0
Google-Play-Store

بر اساس گروهی از عکس های منتشر شده گوگل تصمیم دارد تا با رفع یکی از ایرادات اساسی گوشی های اندروید که تعداد کمی را نیز تشکیل نمیدهد یک خدمت بزرگ به جامعه گوشی های هوشمند بکند، بطوریکه بیش از این کاربران اندرویدی حجم اینترنت، زمان، انرژی و… خود را بخاطر آپدیت خودکار اپلیکیشن ها در گوگل پلی استور از دست ندهند.گفتنی است این قابلیت توسط قرارگیری یکسری از تنظیمات فراهم می شود که آپدیت خودکار اپلیکیشن ها را تا زمان اتصال به یک شبکه وای فای به تعویق می اندازد.

تا پیش از این با وجود تنظیم دستی گوگل استور برای عدم آپدیت خودکار اپلکیشن ها، این اتفاق به دفعات می افتاد، به حالتی که کنترل آن به واقع از دسترس خارج شده و میزان حجم زیادی را از شبکه موبایلی کاربران مصرف مینمود که چیزی جز بر جای گزاشتن هزینه ای اضافی تنها برای بروزرسانی برخی اپلیکیشن های سیستمی بدون استفاده نداشت.
حتی در مواقعی که گوگل پلی استور پیش از شروع دانلود یک اپلیکیشن به منظور بروزرسانی به کاربر هشدار میداد، بدون توجه به پاسخ وی شروع به دانلود خودکار مینمود، اما از قرار معلوم در آپدیت جدید این هشدار بصورت موثر و هوشمندتری به کاربر اعلام می شود.

google-tests-feature-that-prevents-an-app-from-being-downloaded-on-your-cellular-networkبه احتمال زیاد به زودی کاربران اندرویدی بیشتری شاهد این آپشن بر روی گوشی هوشمندشان خواهند بود، به این صورت که برای هر اپلیکیشن به تفکیک دانلود شدن و یا نشدن آپدیت بر روی صفحه نمایش هشدار داده می شود تا کاربر بین دانلود در همان لحظه و بدون توجه به نوع اتصال و یا دانلود در اولین دفعه اتصال به یک شبکه وای فای یک مورد را انتخاب کند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.