ناسا سیستم کنترل ترافیک هوایی ویژه ای را برای پهپاد ها اجرا می کند

0
سیستم کنترل ترافیکی پهپاد ها

استفاده ی روز افزون ار پهپاد ها و نیز ارتقاء کاربرد و قابلیت های این دستگاه ها یکی از نگرانی ها سازمان ناسا در چند سال اخیر بوده است.

امروزه شرکت هایی چون Amazon و Google و برخی دیگر شرکت ها در کشور هایی خاص از پهپاد ها برای ارسال کالاها به درب منزل مشتریان استفاده می کنند و به نظر می رسد که شرکت های زیادی نیز قصد دارند تا از پهپاد ها برای کسب و کار خود استفاده نمایند ، گرچه استفاده از پهپاد ها مزایای زیادی دارد اما چون هیچ سیستم کنترل ترافیکی ای برای آنها وجود ندارد در صورت ازدحام این دستگاه ها در یک منطقه ممکن است در آسمان با هم تصادف و سقوط کنند که این موضوع می تواند خطراتی را با خود به همراه بیاورد.

با فراگیر شدن استفاده از پهپاد ها سیستم قانون گذاری کشور های پیشرفته قوانینی را برای استفاده از این دستگاه های جالب وضع کرده اند ، به عنوان مثال پهپاد ها ی شخصی و تجاری باید در ارتفاع ۵۰ الی ۱۵۰ متری پرواز کنند و ارتفاع بیشتر از ۱۵۰ متر شروع محدوده ی پرواز هواپیماها و هلیکوپتر هاست که پهپاد ها حق ندارند به آن وارد شوند.

به منظور تسهیل استفاده از پهپاد ها و نیز ارتقاء امنیت مردم سازمان ناسا به تازگی سیستم کنترل ترافیکی مخصوصی را برای پهپاد ها طراحی کرده است ، با اینحال مقامات این سازمان هنوز نامی را به این سیستم کنترل ترافیکی اختصاص نداده اند.

بنا به گزارش سازمان ناسا سیستم کنترل ترافیکی پهپاد ها از بسیاری جهات شبیه به سیستم کنترل ترافیک جاده ای این کشور است به این ترتیب که پهپاد ها باید همانند جاده کشی شهر ها در مسیر های مشخصی حرکت کنند ، برای آنها ۴ راه هایی تعریف شده است و چراغ قرمز و ….علاوه بر این این سیستم کنترل ترافیکی به طور پیوسته وضعیت آب و هوایی را دنبال می کند تا از امنیت پرواز پهپادها اطمینان حاصل شود.

سازمان ناسا از امروز این طرح را به طور آزمایشی در برخی نقاط کشور امریکا اجرا خواهد کرد تا از نقاط ضعف احتمالی آن اطلاع کسب کند و در آینده ی نزدیک انتظار داریم تا آسمان شهر پر از پهپاد هایی شود که از قوانین کنترل ترافیکی ناسا تبعیت می کنند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.