کاوشگر جدید ناسا برای بررسی مریخ تا سال ۲۰۲۰ ساخته می شود

0

ساخت کاوشگر بعدی سوخت هسته‌ای ناسا که در ۲۰۲۰ به سیاره سرخ ارسال خواهد شروع شده است.گفتنی است این کاوشگر از هوش بیشتری نسبت به مریخ‌نورد کنجکاوی برخوردار خواهد بود.

این مریخ‌ نورد نسبت به مدل های قبلی ساختاری پیچییده تر و در عین حال سنگین‌تر دارد.این کاوشگر از چرخ های سنگین‌تری بهره می برد و بدنه آن کمی بلندتر شده است.سیستم تحرک این مریخ‌ نورد تغییر و تحول زیادی خواهد داشت.
همچنین چگونگی تعامل آن با زمین به شیوه ای جدید خواهد بود.

بحث دیگری که تیم مسئول این پروژه با آن درگیر هستند،موضوع چرخ‌ها است،چون از مواردی که کاوشگر کنجکاوی با آن دست و پنجه نرم می کرد ساییدگی و پارگی بر روی چرخ‌هایش بوده است.

برخورداری از دستگاههایی در مریخ که نسبت به کنجکاوی از سرعت بسیار بیشتری بر روی زمین پیچیده این سیاره برخوردار است از دیگر نکات قوت این کاوشگر آینده است.

همچنین زمان فکر کردن برای تعیین مسیر حرکتفبا نصب یک پردازنده خارجی برای اجرای الگوریتم ناوبری خودکار، مریخ‌نورد مارس ۲۰۲۰ را سریع تر خواهد کرد.

به گفته سازندگان، اعمال این تغییرات و اقدامات دیگر، راندمان ماموریت را از میزان ۵۵ تا ۸۰ درصدی کاوشگر کنجکاوی تا ۹۵ درصد برای ربات مارس ۲۰۲۰ افزایش خواهد داد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.