تلفن همراه یکی از وسایل روزمره ی ما

0
تلفن همراه

تلفن همراه یکی از وسایل روزمره ی ما : امروزه یکی از وسایلی که در هر خانواده به تعداد زیادی وجود دارد گوشی های تلفن همراه هستند، که تقریبا جز جدانشدنی از زندگی ما انسان ها شده اند. البته رفته رفته با گذشت زمان این امر کاملا طبیعی است که ما این نوع وسایل الکترونیکی خو بگیریم. ما نیز به فناوری و تکنولوژی نیازمندیم به طوری که حتی برخی از این گوشی ها از یک دانشمند هم سریع تر و باهوش تر شدها ند.

موبایل

تلفن های همراه از بروز ترین وسایل جامعه هستند و روزانه هزاران دستگاه موبایل تولید و خریداری می شود. این گوشی ها در واقع یکی از اختراعات کامل بشر بوده و از جدید ترین و بروزترین نرم افزار ها و سیستم عامل ها تشکیل شده اند که شما می توانید ساعت ها مشغول بازی و یا کار کردن با این گوشی ها شوید. همچنین با توجه به رشد روز افزون جمعیت کشور ها حتی در دست کودکان نیز موبایل ها و یا تبلت هایی وجود دارد که یکی از خطرات جامعه هستند!

 

انواع تلفن همراه

تلفن های همراه امروزه به دوگروه تقسیم می شوند:

گروه اول دسته موبایل هایی هستند که فاقد سیستم عامل اند و تنها بیشتر کاربرد آن ها برای انجام محاسبات ساده و برای زنگ زدن و همچنین یک پیامک کوتاه است.

2a730b965606ef441dc0754edc28d85b_XL

اما گروه دوم دسته موبایل هایی هستد که دارای سیستم عامل هستند. این سیستم عامل ها ممکن است اندروید، ios ویا ویندوزفون باشند. که در بازار امروزه بیشتر گوشی ها دارای سیستم عامل اندروید هستند. گوشی هایی که دارای سیستم عامل هستند بیشترین کارایی را در دنیای حال دارند؛ بسیاری از نرم افزار ها و بازی های روز دنیا را بر روی آن ها نصب کنید و ساعت ها از این وسایل الکترونیکی کار بکشید.

 

اثرات مخرب تلفن همراه

شاید شما باور نکنید که اثرات مخرب موبایل امروزه ۹۵ درصد مردم را به خود معتاد کرده است به طوری که حتی این گونه افراد نمی توانند ساعتی از گوشی خود دل بکنند. این افراد به طور مداوم با گوشی های خود کار می کنند و هر چند دقیقه یک بار به صورت کاملا غیر ارادی به تلفن همراه خود سر میزنند.

373764_287

افرادی که شب ها نیز قبل از خواب ساعت ها با موبایل و یا تبلت های خود کار میکنند صبح نیز خسته هستند و شاید اثرات مخربی در طول آینده شامل حالشان شود. تا کنون می دانستید که چرا سیم های موبایل را کوتاه می سازند، فقط برای این که هنگام شارژ شدن گوشی همراه، شما با آن به مکالمه و تماس نپردازید زیرا خطر ابتلا به سرطان چهار برابر حالت عادی می شود.

 

منبع: اخبار فناوری

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.