ویندوز فون مایکروسافت دار فانی را وداع گفت!

0

خوشبختانه یا متاسفانه اندروید و iOS چنان بازار نرم افزاری گوشی های هوشمند را  به دست گرفته اند که جای اظهار نظر برای هیچ سیستم عامل دیگر باقی نگذاشته اند! غالب گوشی های امروز بازار اندرویدی بوده و بقیه نیز ایفون با سیستم عامل iOS هستند و به جز دو مورد فوق چند سیستم عامل متفرقه دیگر نیز در این بین با درصد بسیار پایین و شاید زیر ۱% در برخی از گوشی های هوشمند یافت می شوند.در این بین ویندوزفون مایکروسافت را به جرات می توان سومین سیستم عامل محبوب گوشی های هوشمند امروزی دانست که مخصوصا بعد از معرفی دو گوشی فوق قدرتمند لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس ال درصد قابل توجهی از سیستم عامل گوشی های هوشمند در سراسر دنیا را با فروش بی نظیرش در دست گرفت.
اما از قرار معلوم مایکروسافت آن طور که مدنظر و در حد شان و شخصیت نامش بوده در این زمینه موفق ظاهر نشده و تصمیم دارد تا دست از فعالیت در این زمینه بکشد، از همین رو به دنبال خبر تعویق ورود سرفیس فون از ۲۰۱۶ به ۲۰۱۸ فروشگاه‌های مایکروسافت گوشی‌های لومیا را از ویترین خود جمع کرده‌اند.

تا چندی پیش تمامی فروشگاه‌های مایکروسافت در بوستون و آریزونا حتی یک کانتر اختصاصی برای ویندوزفون و محصولات قدرت گرفته از این سیستم عامل داشتند، اما مدتی است که ویترین های آن از گوشی های سری لومیا خالی شده شده‌ است.نکته جالب اینجاست که این اتفاق کاملا یکباره صورت گرفته و حتی پرسنل نیز اطلاعی دراین‌باره ندارند.

lumia 950&950xl (2)طی بررسی و کارشناسی های صورت گرفته توسط تحلیلگران بازار آی تی، با وجود کاهش قیمت پیاپی، چنان که شاه بودیم هرازچندگاه مایکروسافت آف ویژه ای برای محصولات خود در نقاط مختلف دنیا اعلام می کرد، مشتریان علاقه‌ای به خرید نشان نمی‌دهند.البته این به معنی بیچاره شدن مایکروسافت نیست، چون فروشگاه ها مملو از سرفیس و سایر محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مایکروسافت است.

آنطور که مشخص است لومیا قطعاً در نزد مدیران مایکروسافت مُرده است چراکه واحد آن تعطیل‌شده و بخشی از نیروی فنی آن به بخش سرفیس فون هدایت‌شده‌اند.اما سرفیس فون هم به حالت نیمه تعطیل درآمده است و ممکن است هرگز وارد بازار نشود.
تحلیل گرام مایکروسافت از قضا سوددهی مناسبی در سری لومیا ندیده، از همین رو به تمرکز بر روی فبلت HP Elite x3 مایکروسافت در همکاری با HP تاکید نموده اند.پس بهتر است که از هم‌اینک رسماً مرگ ویندوز فون را تأیید کنیم.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.