مایکروسافت و گوگل در نبرد تنگاتنگ جهانی سوم !

0
مایکروسافت و گوگل در نبرد تنگاتنگ جهانی سوم !

مایکروسافت و گوگل دو رقیب قدیمی در حوزه های مختلف تکنولوژی بحساب می آیند ، دو رقیبی که در قرن ۲۱ در نبرد دو سیستم عامل ویندوز فون و اندروید قرار دارند . البته شاید کاربران اندرویدی رقیب مقابل را ضعیف ببینند ، اما آینده هنوز یک سوال مجهول است ، همانطور که کمپانی نوکیا پس از درخشش های فوق العاده خود در سال ۲۰۱۴ به فراموشی سپرده شد ، سیستم عامل پیروز در آینده هم هنوز معلوم نیست !

بازار تکنولوژی در دست ابر قدرت ها

البته در بازار تکنولوژی دنیا اپل با ارزش ۷۵۰ بیلیون دلار در صدر شرکت های تکنولوژیکی جهان قرار دارد ، اما شرکت هایی مثل مایکروسافت و گوگل هم در این بازار سهم بسزایی را از آن خود کرده اند که در رقابت آینده سهم بزرگی از بازار بسوی این دو شرکت سرازیر شده است ، این دو شرکت تهدیدی جدید برای اپل در آینده خواهد بود.

در جمعه این هفته طی گزارشی مایکروسافت قدرت اقتصادی خود را بالاتر ۳۹۲ بیلیون دلار ارائه کرد ، این در حالی است که آمازون هم با تمامی قدرتش نزدیک ۳۸۴ دلار ارزش دلاری را داراست.

گوگل و مایکروسافت هم به عنوان دومین قدرت های دنیای تکنولوژی بشمار می روند ، این دو شرکت سیر صعودی خود را بصورت مشابهی در پیش گرفته اند و می توان گفت دو قدرت بزرگ تکنولوژی البته در رتبه دوم بشمار می روند ، از نظر قدرت اقتصادی هنوز این دو شرکت نتوانسته اند خود را به سطح اپل پیش برند.

اگر چه این دو شرکت در بازار گوشی های هوشمند نمیتوانند عرض اندام نمایند ، اما از نظر رقابت در یک جبهه قرار دارند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.