میکرون تکنولوژی ، هدف کمپانی چینی

0
میکرون تکنولوژی، هدف کمپانی چینی

هنگ کنگ- یا اولین قدم یک کمپانی چینی برای بزرگترین تصاحب یک کمپانی آمریکایی و یا فصلی جدید از ظهور جنگ سرد تکنولوژی میان دو کشور است.
بر اساس گفته های شخصی که درگیر این قضیه است، Tsinghua Unigroup که بزرگترین کمپانی چیپ سازی در چین است در حال آماده کردن۲۳ میلیارد دلار برای تصاحب Micron Technology، یک کمپانی سازنده چیپ های حافظه در آمریکاست. نزدیک ترین قیمت معامله در همچین موقعیتی ۴.۷ میلیارد دلاریست که Shuanghui International Holdings چینی برای تصاحب چنگال ساز آمریکایی، Smithfield Foods، در سال ۲۰۱۳ خرج کرد.
در گزارشی که در روز سه شنبه منتشر شد، Credit Suisse گفت، رد شدن از دیوار تعدیل کنندگان آمریکایی که روز به روز بیشتر صنعت ابزار نیمه هادی را به عنوان یک صنعت استراتژیک میبینند، غیر ممکن به نظر میرسد.
Credit Suisse میگوید یک جنگ تجاری بین چین و آمریکا بر سر تولید چیپ هایی که مغز کامپیوتر ها و گوشی ها و دستگاه ها را تغذیه میکنند در حال بالا گرفتن بود.
مشکلات سیاسی که ممکن است بر سر راه این معامله قرار گیرد هر دو طرف را نگران کرده است. این موضوع نشان میدهد که چگونه حتی تکنولوژی های عادی برای امنیت بحران آفرین شده است.
چیپ های مموری جایی هستند که اطلاعات بین تسک های کامپیوتری رد و بدل میشوند. در حالی که میکرون برای ساخت مموری هایی که در گوشی ها و کامپیوتر های شخصی استفاده میشوند، شهرت دارد.

کمپانی چینی واقع در ایداهو، در زمینه ساخت سیستم های پیشرفته برای مراکز اطلاعاتی جهانی ، فعالیت های کامپیوتری با عملکرد بالا و فلش مموری نیز فعالیت دارد، که برای انجام آنالیز های سریع تسک هایی به گستردگی تبلیغات اینترنتی و نگداری موتور های جت ضروری هستند.
چیپ های سلولی میکرون فقط ۱۶ نانو متر هستند که کوچکترین عرض موجود است و احتمالا به عنوان یک مهره اساسی از سوی تعدیل کنندکان آمریکا معرفی میشود. ماکرون آخرین سازنده این گونه چیپ هاست که با تسهیلاتی در آمریکا و سراسر آسیا، در آمریکا مستقر است. اما این کمپانی، تولیدات به نسبت کمی در چین دارد.بر اساس گفته های برخی آنالیست ها، از دست دادن قابلیت ساخت مموری چیپ های پیشرفته میتواند حتی امنیت آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: nytimes.com

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.