طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

روش هایی برای درمان طبیعی افسردگی

0

افسردگی یکی از بیماری هایی است که در سنین مختلف دیده می شود و به چند دسته ی گوناگون تقسیم شده است. یکی از دلایل ابتلا به این بیماری کاهش سطح دوپامین در قشر خاکستری مغز می باشد. اما با استفاده از روش های زیادی می توان از این بیماری جلوگیری کرد.

ورزش کنید

ورزش کردن باعث ایجاد نشاط و انرژی مثبت می شود. اگر به طور مرتب ورزش کنید , مغز عادت می کند افکار مثبت تولید کند , همین امر باعث تقویت روحیه و تنظیم شدن هورمون ها می شود. اگر اهل ورزش نیستید حداقل چند روز در هفته پیاده روی کنید.

غذای مناسب

تغذیه تأثیر زیادی در روحیه افراد و خلق و مود آن ها دارد. به خصوص افرادی که احساس نا امیدی و یاس می کنند باید مصرف اسفناج , غذا های دریایی , امگا 3 را افزایش داده و از مصرف غذا های چرب خودداری کنند.

افزایش حس مسئولیت

افراد افسرده اغلب حس مسئولیت زیادی ندارند و ترجیح می دهند دیگران تصمیمات و کارهای مهم زندگی آن ها انجام داده و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند. با دادن وظایف نیمه وقت یا کار های سبک می توان این افراد را درگیر کرد و در صورت انجام صحیح و بی نقص آن باید تشویق شوند.

افسردگی

افسردگی احساس لذت از شوخی های زندگی را از افراد می گیرد و احساس مرگ و نا امیدی را افزایش می دهد , با روش های آسان و بی دردسر و راحت می توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد و یا آن را در مراحل اولیه درمان کرد. اگر در طول روز کار هایی که از انجام آن ها لذت می برید انجام دهید , با دوستان خود صحبت کنید , به پارک بروید , در سینما فیلم تماشا کنید , غذا را با خانواده یا هم کاران خود بخورید , به اندازه کافی بخوابید تا دوباره زندگی کردن به سبک خوشی و دل پذیر خود را یاد بگیرید و از زندگی کردن لذت ببرید.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران