سلفی عجیبی که به تخریب آثار باستانی منجر شد!

0
تخریب مجسمه ی 126 ساله به دلیل گرفتن سلفی عجیب توریست

در ایستگاه قطار Rossio شهر لیزبون کشور پرتغال مجسمه ای وجود دارد که مربوط به پادشاه قرن شانزدهم میلادی این کشور می باشد و هم اکنون ۱۲۶ سال سن دارد که البته می توانیم بگوییم ۱۲۶ سال سن داشت!

عکس های سلفی این روز ها علاقه مندان بسیاری را پیدا کرده اند و همانطور که پیشتر هم اخباری را در ابن باره برایتان منتشر کرده ایم گرفتن عکسهای سلفی به دلیل خطراتی که ایجاد نمی کند در برخی از نقاط جهان ممنوع اعلام شده اند ، کی از احمقانه ترین مسائلی را که هم اکنون شاهدش هستیم آن است که توریست ها به دلیل گرفتن عکسهایی سلفی در مناطق توریستی  جان خود را به خطر می اندازند و این همان دلیلی است که امروزه گرفتن عکسهای سلفی در اکثر مناطق توریستی شهرهای بزرگ کشور هند ممنوع می باشد .

علاوه بر به خطر انداحتن جان خود و دیگران امروز شاهد انتشار خبری بودیم که نشان می دهد توریست ها برای گرفتن عکسهای سلفی به یاد ماندنی از هیچ عملی فروگذار نمی کنند و حتی اگر این عمل به تخریب آثار باستانی یک کشور بیانجامد.

به گزارش نشریه ی نیویورک تایمز سه شنبه ی گذشته یک جوان ۲۴ ساله که می خواست تا سلفی متفاوتی را ثبت کند از مجسمه ی ۱۲۶ ساله ی پادشاه قرن ۱۶ ام کشور پرتغال که جلوی درب ورودی ایستگاه قطار Rossio قرار دارد بالا رفته و  قبل از اینکه بتواند سلفی خود را بگیرد مجسمه فرو می ریزد ،همانطور که از عکس مشخص است مجسمه به مقدار زیادی دچار تخریب شده است و ایستگاه قطار Rossio که به خاطر این مجسمه ی زیfا شهرت زیادی را کسب کرده است از این به بعد نمای خاصی را نخواهد داشت ،سازمان آثار باستانی کشور پرتغال قصد دارد تا از این جوان ۲۴ ساله به خاطر صدمه زدن به این مجسمه ی ۱۲۶ ساله شکایت کند.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.