عضویت در کانال تلگرام زوم تک

ساخت گجت پوشیدنی ضد برق گرفتگی توسط مهندسان ایران

۰

ساخت گجت پوشیدنی ضد برق گرفتگی توسط مهندسان ایران : مهندسان دانشکده برق دانشگاه سمنان توانستند گجتی فوق العاده جالب برای محافظت از افراد در برابر برق گرفتگی ابداع کردند . این گجت جالب بصورت دستبند طراحی شده است و از افراد در برابر برق گرفتگی محافظت می نماید.

گجت پوشیدنی ضد برق گرفتگی

این گجت پوشیدنی دارای چند حسگر در بدنه اش می باشد که پس از حس برق گرفتگی در استفاده کننده در سریعترین زمان ممکن برق تابلو و ابزاری که به آن متصل است را قطع می کند و از صدمات شدید به افراد جلوگیری می کند.

این گجت پوشیدنی توسط مهندسان ایرانی در دانشگاه سمنان ارائه شده است ، دکتر نیما امجدی و شهاب والی زاده علوی از جمله محققان این پروژه هستند که با الگو برداری از آمپرمتر های چنگکی ساخته شده است ، به کمک یک هسته آهنی و سنسوری که در آن جاسازی شده است ، از برق گرفتگی و صدمات آن به برق کاران جلوگیری می نماید.

همچنین این دستبند ضد برق گرفتگی دارای یک فرستنده و گیرنده است که پس از حس برق گرفتگی سیگنالی به تابلو برق ارسال می نماید و بلافاصله برق تابلو قطع می گردد.

این دستبند ضد برق گرفتگی قادر است به کمک یک دست که دچار برق گرفتگی شده است ، عملکرد خود را نشان میدهد و جریان برق قطع می گردد.

تشخیص برق گرفتگی‌ های دست به دست

تشخیص برق گرفتگی‌های دست به دست از برق گرفتگی هایی بود که هیچ یک از دستگاه های های محافظ آنرا تشخیص نمیداد ، حتی ترانس های ایزوله هم قادر به تشخیص این عملکرد نبودند، این عملکرد هم اکنون به راحتی توسط این دستگاه قابل تشخیص می باشد و با توجه به اینکه از ماژول‌های فرستنده و گیرنده رادیویی استفاده شده ، سرعت عملکرد دستگاه در حدود چند میلی ثانیه و حساسیت این گجت ضد برق گرفتگی در حدود چند میلی آمپر می باشد.

منبع : اخبار فناوری ، isna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.