تقلب بزرگ فولکس و فراخوان ۱۱ میلیون خودرو برای رفع مشکل

0
تقلب بزرگ فولکس و فراخوان 11 میلیون خودرو برای رفع مشکل

اگر اخبار را دنبال کرده باشید. فولکس واگن تقلبی را در خودرو های خود انجام میداده تا هنگام تست میزان آلاینده های تولید شده توسط آنها کمتر به نظر برسد اما در حال حاضر با فاش شدن این موضوع این غول صنعت خودرو به ۱۱ میلیون وسیله نقلیه در ایالات متحده فراخوان داده است.

این شرکت در چند روز آینده با مشتریان خود تماس بر قرار خواهد کرد و خودرو آن ها را به شرکت بازخواهد گرداند چراکه برخی از خودرو های تولیدی فولکس یا بهتر بگوییم اکثر خودرو های این شرکت حاوی نرم افزاری غیر قانونی بوده اند تا میزان  گاز های گل خانه ای تولید شده کمتر از مقدار حقیقی آن به نظر برسد.

اما اکنون این شرکت به ۱۱ میلیون خودرو فراخوان داده است تا بازبینی دوباره برای آنها صورت گیرد و این تلقب جبران شود. با توجه به حساب هایی که انجام شده است این کار برای فولکس ۶.۵ میلیارد دلار هزینه را در پی خواهد داشت.

در پی این رسوایی ، مدیر عامل این شرکت استعفا داد و فولکس مدیر عامل پورشه ، ماتیاس مولر را برای رهبری این شرکت در نظر گرفته است این شرکت همچنین دارای شرکت پورشه نیز میباشد اما به نظر نمیرسد که در خودرو های پورشه نیز چنین کاری انجام شده باشد.

این یکی از بزرگترین تقلب های صنعت خودرو میباشد و فولکس باید برای حل این مسئله حداقل ۷.۳ میلیارد دلار صرف کند که البته این مبلغ جدا از جریمه ای میباشد که برای فولکس در نظر گرفته خواهد شد.

منبع : geeky-gadgets

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.