خانم مهتاب کرامتی سفیر کمپین کودکان امید در مراسم افتتاحیه مرکز آموزش تخصصی سامسونگ

1
مرکز آموزش تخصصی سامسونگ

همانطور که در خبر های قبلی به اطلاعتان رسید امروز مرکز آموزش تخصصی سامسونگ در تهران با حضور مسئولان سامسونگ و سازمان فنی حرفه ای تهران در مرکز فنی حرفه ای میدان بهمن افتتاح شد.

یکی از برگزار کنندگان این مراسم کمپین کودکان امید سامسونگ بود ، این کمپین با هدف تجهیز مناطق محروم به تکنولوژی و تجهیزات جدید برای جوانان و نوجوانان و کودکان راه اندازی شد . بازیگر محبوب کشورمان سرکار خانم مهتاب کرامتی هم سفیر کمپین کودکان امید سامسونگ است. در ادامه این خبر سخنان ایشان را در مورد افتتاح این مرکز می خوانیم.

صحبت های سرکار خانم کرامتی

مهتاب کرامتی در مرکز آموزش تخصصی سامسونگ

با سلام و خیر مقدم به همگی از بابت حضور در افتتاح مجهزترین مرکز آموزش فنی و حرفه ای تهران واقعا از ته دل خوشحالم .این مرکز برای جوانان و نوجوانان با استعداد تهرانی ساخته شده است و امکان یاد گیری و آموزش فنی برای آنها را فراهم می کند.

حضور من به عنوان سفیر کمپین نوجوانان امید سامسونگ ، در این مراسم بهانه ای شد تا بیش از پیش به مسئله آموزش و نقشی که سازمانها و شرکتها در این بخش می توانند ایفا کنند ، پی ببرم . در حال حاضر حدود ۳۰ درصد جمعیت ایران را جوانان بین ۱۵ تا ۱۷ سال تشکیل می دهند که برای داشتن آینده ای روشن  ، نیازمند آموزشهای هدفمند و آینده نگر هستند.
شرکت سامسونگ در این کمپین علاوه بر اینکه توجه ویژه به کودکان نابینا داشته و سعی کرده امکانات ویژه ای را برای این کودکان در ۱۲ شهر ایران فراهم آورد ، نگاه ویژه ای نیز به آموزش نوجوانان با استعداد ایرانی داشته است.و سعی کرده است با فراهم سازی امکانات مناسب و تجهیزات عالی به آموزش و توانمند سازی آنها کمک کرده باشد .طبق آماری که ارائه شده فقط ۲ در صد بوجه آموزش و پرورش صرف نوسازی و تجهیز مدارس می شود.که واقعا رقم ناچیزی است.به همین دلیل هم است که بیشتر مراکز آموزشی توان لازم برای تجهیز مراکز خود را ندارند. در نتیجه حضور بنگاههای اقتصادی در کنار نهاد های دولتی و غیر دولتی که از این امر حمایت می کنند حائز اهمیت است.

بیشتر جوانان و نوجوانان به دلیل این که از این امکانات آموزشی بهره مند نیستند نمی توانند در آینده شغل مناسبی برای خود پیدا کنند. در نتیجه وجود مراکز آموزشی تخصصی نظیر این مرکز آموزش می تواند دید  آنها را برای کار و آینده تغییر دهد و حتی از آنها کار آفرینانی موفق بسازد تا  در پیشرفت کشور عزیزمان ایران راهگشا باشند.

از تک تک افرادی که برای ایجاد چنین مراکز آموزشی زحمت کشیدند تشکر و قدر دانی می کنم.روز خوشی را برایتان آرزو می کنم .

منبع : zoomtech.ir

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.