سیستم عامل اپل پوست اندازی کرد !

0

نسخه ی جدید سیستم عامل دسکتاپ اپل، با عنوان macOS آغاز خواهد شد و نسخه ای که امسال منتشر میشود، macOS Sierra نام خواهد داشت. این نسخه امکاناتی از جمله Siri برای دسکتاپ، بهبود iCloud و بسیاری دیگر را به همراه خود خواهد به دسکتاپ های شما می آورد.

یکی از قابلیت های برجسته این نسخه جدید – همانگونه که گفته شد – ورود Siri به دسکتاپ ها میباشد، که قبلا شایعات زیادی درباره آن مطرح بوده است. میتوانید با دستیار صوتی اپل صحبت کنید تا فایل ها را در دسکتاپ شما پیدا کند (با زبان مادری شما)، موسیقی پخش کند، در اینترنت جستجو کند، از طرف شما پیام ارسال کند و قابلیت های زیاد دیگری که پیش از این در iOS در دسترس بودند.

Siri آیکون مخصوص به خود را در Dock دارد و در مرکز اعلانات (Notification Center) نیز نمایان میشود.

تغییر دیگر در این سیستم عامل، روش جدیدی برای ورود به حساب است و آن، استفاده از آیفون یا Apple Watch است (دیگر نیازی به وارد کردن رمز نیست). همچنین یک کلیپ برد اشتراکی معرفی شده است که به وسیله ی آن میتوانید متن را بین دستگاه های macOS و iOS خود کپی و پیست کنید.

macos-sierra-2

iCloud نیز دستخوش تغییرات شده است و به زودی macOS را به عنوان یکی از پوشه هایی که مانیتور میکند دربر خواهد گرفت. بنابراین شما میتوانید به فایا های ذخیره شده بر روی سیستم خود همه جا دسترسی داشته باشید، و تغییر دیگر این است که برای ازاد کردن حافظه دسکتاپ شما، فایل های قدیمی به iCloud‌منتقل میشوند. (تغییر خوبی است، بهتر بود که به جای آن، هارد های SSD با ظرفیت بالاتر در مک بوک به کار گرفته میشدند).

Apple Pay نیز به وب می اید، بنابراین شما میتوانید از اعتبار آن در مرورگر خود همانند کارت بانکی در یک فروشگاه استفاده کنید. این اقدام اپل را میتوان گامی برای رقابت با سرویس PayPal دانست.

و آخرین مورد هم این است که، اپل به تمامی برنامه ها قابلیت چند سربرگی (Multi Tab) اضافه میکند و به توسعه دهندگان نیز امکان ایجاد این قابلیت را میدهد، بنابراین، برای مثال، اگر چند سند متنی را همزمان باز کنید به جای اینکه در چند پنجره جداگانه نمایش داده شوند، در یک پنجره اما در چند تب به نمایش خواهند آمد. همچنین قابلیت  Picture-In-Picture نیز اضافه شده است که به وسیله ی آن میتوانید برای مثال، هنگام جستجوی وب نگاهی نیز به پخش فیلم دلخواهتان داشته باشید.

Siri قطعا مهم ترین قابلیت در macOS است، اما سربرگ بندی و کلیپ برد عمومی نیز مفید به نظر میرسند. شما میتوانید یک پیش نمایش از این سیستم عامل را اینجا ببینید. به گفته وب سایت اپل، این نسخه در پاییز سال جاری منتشر خواهد شد، و آپدیت به آن رایگان خواهد بود. مک بوک ها و iMac‌هایی که از اواخر ۲۰۰۹ به بعد منتشر شده اند، و همچنین MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini و Mac Pro هایی که از ۲۰۱۰ به بعد تولید شده اند قادر به دریافت این آپدیت خواهند بود.

منبع: gizmag

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.